Dekoracje ślubne w 2012 roku

Nadchodzący sezon ślubny – w dekoracjach – będzie obfitował w bogactwo dodatków i niestandardowych połączeń.

Jeden z trendów tego roku to znany nam już styl „vintage".

Dekoracje tego rodzaju zawierają nie tylko misternie udrapowane tkaniny czy piękne bukiety ale również szereg dodatków, które sprawiają , że aranżacje będą wyjątkowe i mogą nadać uroczystości bardziej indywidualny charakter. Mogą to być rodzinne brożki, perły, woale, cekiny, koronki, pióra, obrazy, kryształy, srebra czy porcelana.

Drugim stylem w jest styl tzw. „country". Jego elementem charakterystycznym będą proste formy kwiatowe, ułożone często w zaskakujących naczyniach np. słoikach, wazach czy wiaderkach. Urozmaicone mogą być różnokolorowymi lampionami czy latarenkami ze świecami. Dodatkowo wykorzystać możemy owoce i różnego rodzaju gałęzie, pędy, mech. W takich aranżacjach mogą pojawić się również elementy ludowe charakterystyczne dla danego regionu czy państwa.

Następnym stylem często wybieranym przez narzeczonych jest „prosta elegancja". Tutaj świetnie wyglądać będą szklane tuby z zatopionymi kwiatami i pływającymi świecami. Jest to jedna z kompozycji, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą popularnością. Do tego dodatek popularnych podświetleń oraz różne kompozycje o prostej formie z wykorzystaniem fiolek oraz szklanych „baniek" do których możemy włożyć kwiaty lub świece.

Jeśli chodzi o kolorystykę dekoracji to promowane w tym sezonie są kolory pastelowe: biel, krem, brzoskwinia, błękit, lawenda, zieleń (w odcieniu pistacji i mięty). Szalenie popularny znów jest róż, najlepiej w szerokiej gamie odcieni od pudrowego po soczysty malinowy. Odważnie do dekoracji wchodzą również barwy nie od razu kojarzące się z weselem jak żółcie, pomarańcze, brązy, granaty oraz fiolety – które już jakiś czas są popularne.

Kolejnym bardzo wdzięcznym i modnym dodatkiem są grochy i nadruki kwiatowe, które można zastosować w każdym elemencie naszych aranżacji. Sprawi to, że będą gustowne i modne a jednocześnie nie takie poważne i oficjalne.

Ostatnio bardzo ważny jest, w dekoracjach, element zaskoczenia. Państwo młodzi decydują się na takie elementy i takie połączenia, które sprawią, że będzie to niespodzianka dla gości i na długo zostanie w pamięci. Tutaj zastosowanie mają szczególnie dekoracje tematyczne, np. związane z pasjami narzeczonych lub z państwami z których pochodzą. Kolory wybierane są coraz bardziej odważnie i w takich zestawieniach, których nie spotyka się na co dzień. Standardowe formy dekoracji urozmaica się poprzez niestandardowe dodatki. np. bukiet na stół w Państwa Młodych wykonany z gałęzi, wykończony balonami ubranymi we wstążki, koronki i brożki. Dużą niespodzianką w tegorocznych trendach jest „łaskawsze" spojrzenie na balony, które są bardzo często wykorzystywane np do ślubnych sesji zdjęciowych czy nowoczesnych aranżacji.

Niezależnie od trendów promowanych w tym sezonie, dekoracja ma zachwycić przede wszystkim państwa młodych.

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl - Anna Trzeciakiewicz, Edan-Art
Fotografie: Anna Trzeciakiewicz, Edan-Art
www.edan-art.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj