×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 183.

Nowe trendy w bukietach ślubnych 2012

Przegląd najnowszych trendów, obowiązujących we florystyce w roku 2012 rozpoczęliśmy od wizyty w niemieckim Essen, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazach, odbywających się w ramach XXX Międzynarodowych Targów Roślin IPM.

Okazuje się, że we florystyce ślubnej rok 2012 upłynie pod znakiem kwiatów i dodatków, utrzymanych w tzw. kolorach Ziemi. Do lamusa odchodzą zatem fiolety i odcienie różu, podczas gdy na ich miejsce wskakują barwy o bardzo smacznie brzmiących nazwach jak: musztardowe i kukurydziane żółcie, morelowe oraz łososiowe czerwienie, groszkowe i oliwkowe tony zieleni, pomarańcz oraz czekoladowy brąz.

Zgodnie z najnowszymi tendencjami, projektując bukiet, powinniśmy unikać dekoracji w postaci rozmaitych błyskotek i perełek, na korzyść wykorzystania zróżnicowanego i oryginalnego materiału roślinnego oraz innych, możliwie najbardziej naturalnych dodatków.

Wciąż obowiązującymi trendami we florystyce ślubnej są bukiety wykonane przy użyciu fantazyjnych konstrukcji oraz takie, które posiadają ciekawą formę.

Ilość i typ wykorzystanego przez florystę materiału, czyli odwieczny dylemat: co wybrać - przepych czy minimalizm? muszą być, jak zwykle, idealnie dopasowane do kreacji Państwa Młodych oraz charakteru uroczystości.

*Naręcze i wachlarz, w których widać inspirację kolorami Ziemi

Obok najświeższych tendencji na rok 2012, zaproszeni na Targi floryści, przygotowali także szereg mocno awangardowych i innowacyjnych propozycji bukietów oraz elementów garderoby ślubnej, eksponując w ten sposób swój znakomity warsztat oraz ogromne zróżnicowanie tej dziedziny florystyki.

Specjalnie dla Państwa prezentujemy wybrane prace, wykonane przez mistrzów, w ramach pokazu Marry Mania 2012. W poniższych kompozycjach widać swobodę w doborze materiału i koloru, które nie koniecznie nawiązują do obecnie panujących trendów. Takie podejście dodatkowo utwierdza w przekonaniu, że we florystyce bardziej niż moda, liczy się oryginalny pomysł i precyzja wykonania.

*Kapelusz i welon ozdobione roślinami


*Bukiety z girlandami

 

*Bukiety posiadające formę okrągłą rozluźnioną

 

*Bukiety w konstrukcjach

 

*Bukiet typu glamelia

 

Autor: Ekspert Portalu abcślubu.pl Agnieszka Stój / Redakcja tekstu Marlena Wojnowska
Małopolskie Centrum Edukacji Florystycznej
www.florees.pl

Zdjęcia: Studio Florystyczne Florees, wykonane podczas IPM 2012 FDF Marry Mania Show

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj