Dekoracje weselne: papierowe ptaki

Dekoracje ślubne wykonane w technice origami.

Origami to sztuka składania papieru, która przetrwała wieki i wciąż inspiruje zarówno przy tworzeniu sukni ślubnych, po zaproszenia czy dekoracje weselne. Jest to kierunek dla Par Młodych poszukujących oryginalności i lekkości w dekoracjach. Najczęstszą formą wykorzystywaną w tego typu dekoracjach są ptaki.

Możemy użyć ich do dekoracji sufitu, miejsca, w którym siedzi Para Młoda, tortu, samochodu, winietek itp. Z origami możemy również wykonywać ciekawe i zaskakujące upominki dla gości lub pudełeczka do ich pakowania. Jeśli ktoś jest cierpliwy i ma odrobinę zdolności manualnych, w internecie znajdzie wiele przepisów, jak wykonać kwiaty, motyle, a nawet biżuterię z papieru.

Przy takich dekoracjach pamiętać należy, że najlepiej wyglądają one w dużych skupiskach. Kilka pojedynczych ptaszków podwieszonych pod sufitem na nikim nie zrobi wrażenia. Można zrobić z nich temat przewodni naszego wesela i umieścić je w dekoracjach sufitu, przy kwiatach, serwetkach, na torcie, może nawet w bukiecie i butonierce.

Planując naszą uroczystość warto zastanowić się nad niestandardowymi rozwiązaniami, wtedy zarówno dla nas, jak i naszych gości będą to niezapomniane chwile.

Ekspert portalu abcslubu.pl - Anna Trzeciakiewicz, Edan-Art
Fotografie: Anna Trzeciakiewicz, Edan-Art
www.edan-art.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj