Aranżacja stołu weselnego: kolor niebieski jako motyw przewodni

Niebieski to kolor bezchmurnego nieba i bezkresnego morza. Dla każdej pary błękit nieba to wymarzona oprawa uroczystości, ale nie tylko…

Błękit, symbolizując wierność i stałość uczuć, idealnie pasuje do składanej przysięgi i motywuje do uznania go za inspirację do zaaranżowania całej uroczystości. Możemy myśleć o tej barwie w wielu kontekstach – począwszy od stroju, bukietu i samochodu, a skończywszy na dekoracji przyjęcia weselnego. Niebieska barwa kojarzy się nie tylko z przestrzenią, świeżością, ale także ze spokojem, harmonią i przyjaźnią. Mamy więc pewność, że w jej odcieniach poczują się dobrze wszyscy goście.

Pierwsze skojarzenie z niebieskim to morze, więc morskie dodatki mogą stanowić bardzo oryginalny wystrój przyjęcia. Kilka muszelek rozrzuconych na stole, niebieskie serwetki czy szkło na białym obrusie, zawsze będą wyglądać elegancko i oryginalnie. Błękit i biel kojarzą się z wakacjami, z Grecją i relaksem, więc z pewnością ucieszą gości, bo przywołują przyjemne wspomnienia.

Do araznżacji stołów można wykorzystać biel oraz szeroką paletę odcieni niebieskiego, poprzez delikatne błekity, niebieskości aż po granatowy, aranżowane w różnoraki sposób. Do tego kwiaty w naturalnej barwie niebieskiej – hortensje, ostróżki, orliki, chabry, szafirki – taka aranżacja zawsze wygląda elegancko i wytworne.

Można w tej konwencji pomyśleć o zaproponowaniu gościom lekkiego, wakacyjnego menu z kuchni śródziemnomorskiej. Dostępne są również w tych barwach desery, którym z pewnością nikt się nie oprze. W prezentowanej przez nas aranżacji wykorzystaliśmy oryginalną, ręcznie wykonaną ceramikę, która może stanowić artystyczną oprawę stołu lub też być niebanalnym pomysłem na prezent dla Nowożeńców, którzy rozkochali się w błękicie.


Tekst, dekoracje kwiatowe, ceramika: Renata Łataś / Floredesign / www.floredesign.pl

Fot. Ela i Michał Barteczko / www.barteczko.pl

Zdjęcia pochodzą z sesji "Moje małe greckie wesele".

Produkcja, pomysł i realizacja: Zespół abcslubu.pl
Fotografie: Ela i Michał Barteczko / www.barteczko.pl
Organizacja ślubów w Grecji: 5 Events Lidia Wandas / www.jedziemynawakacje.pl
Bukiety, dekoracje kwiatowe, ceramika: Floredesign Renata Łataś / www.floredesign.pl
Cupcakes: Big Baba Cupcakes / www.bigbaba.pl
Wyposażenie i dekoracje:
Czerwona Maszyna / www.czerwonamaszyna.pl;
Centrum Dekoracyjno-Florystyczne Barbara Laszczuk / www.centrumdekoracji.com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj