Bukiet ślubny - z pazurem czy romantycznie?

Oryginalne buty, oszałamiająca suknia, niecodzienny makijaż czy niepowtarzalna fryzura… Są różne sposoby na podkreślenie swojej osobowości podczas jednego z najważniejszych dni w życiu.

Takim sposobem może być również odpowiedni bukiet ślubny.
Bukiet ślubny "z pazurem" – wyróżnij się na 3 sposoby...

 

Struktura – nietypowy dobór roślin, mocna podstawa z oryginalnych sukulentów oraz tillandsi (oplątwy) kontrastują z delikatnym i lekkim storczykiem, dając razem niecodzienny duet. Takie połączenie świetnie sprawdzi się u pewnej siebie Panny Młodej, która mocno stąpa po ziemi i żadne rośliny nie są jej obce.

Niewątpliwie miłośniczki roślin docenią urodę tego bukietu.

Bukiet: Flower Land, fot. Magia Kadru

Formanawet dosłownie z niejednym pazurem… Propozycja wyróżnia się zarówno kształtem, jak również kolorem.

Forma „ostra” w odbiorze zwraca uwagę swoim niecodziennym kształtem – okrągły kielich zwieńczony ostrymi „pazurkami”, to propozycja dla charakternej Panny Młodej.

Całość dopełnia odważny i bardzo modny kolor kobaltowy oraz niespotykane zastosowanie kwiatów ostróżki.

Niebieskie buty w takiej stylizacji byłyby idealnym dopełnieniem.

Bukiet: Flower Land, fot. Magia Kadru

Bukiet i fot.: Flower Land

Kolorodważna kolorystyka przyciągnie wzrok każdego gościa weselnego. Bukiet zbudowany na bazie komplementarnych kontrastów kolorystycznych, idealnie będzie pasował do Panny Młodej o wyraźnej urodzie lub kolorze włosów – np. kwiaty storczyka Vandy pomarańczowej idealnie podkreślą urodę Panny Młodej o rudych, kasztanowych… albo niebieskich włosach.

…albo romantycznie – klasycznie lub nowocześnie

 

Klasyka – łagodna kolorystyka (połączenie kremu i zielonego daje cudowną harmonię), klasyczna forma kopułki oraz królowa kwiatów – róża. Jedynym „powiewem szaleństwa” jest nietypowe zastosowanie róży, czyli w formie bukietu typu camelia, która sprawia, że nie jest on zbyt banalny.

Bukiet wymarzony dla Panny Młodej ceniącej tradycję i klasyczne rozwiązania, ale która chce jednak podkreślić swoje „ja” – w końcu w dniu ślubu to Panna Młoda jest najważniejsza.

Bukiet i fot.: Flower Land

 

Romantyzm w czystej formie – bukiet który „emanuje” romantyzmem od samego trzymania, poprzez formę, aż po końcowe płatki róż. Idealna propozycja dla delikatnej i subtelnej Panny Młodej. Bukiet doskonale komponowałby się z długą zwiewną suknią ślubną, najlepiej z trenem, którą podkreśliłaby wydłużona forma bukietu. Dobór i zastosowanie roślin, to romantyzm w czystej postaci – delikatne płatki róży, gerbery i pojedyncze liście Stachysa tworzą nastrojową plątaninę.

Miejscem idealnym do zaprezentowania takiego bukietu byłby ślub w plenerze - altana zatopiona w pnączach róży.

Bukiet: Flower Land, fot. Magia Kadru

 

Nowocześnie – niezwykle delikatny w odbiorze bukiet ślubny, ale swój charakter ma… Odważne zastosowanie materiału – konstrukcja wykonana ze srebrnego drutu z oszczędnym zastosowaniem kwiatów czosnku i chryzantemy santini – dającym jednak fantazyjną całość romantycznej torebki.

Bukiet świetnie pasowałby do Panny Młodej, jak w opisie, delikatnej z urody, ale odważnej i z charakterem.

 

 

 

 

Bukiet: Flower Land, fot. Magia Kadru

 

Tekst i bukiety: Ekspert portalu abcslubu.pl - Hubert Lamański, Flower Land
www.pracownia-flowerland.blogspot.com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj