Ślub w stylu Vintage

Dekoracje vintage to styl, który zdominował w tym roku świat ślubów. A co to w ogóle jest?

 

Styl ten zaistniał w XIX wieku i polega na łączeniu rzeczy pochodzących z różnych epok, lub nowych ale stylizowanych na poprzednich epokach. Obecnie słowem tym określa się produkty, które jedynie nawiązują do poprzednich epok. A jak ten styl wykorzystać przy organizacji ślubu? Na początku należy wybrać epokę. Najczęściej wybierane są lata 20-te i 30-te XX wieku, gdyż były najbardziej barwne i awangardowe. Strusie pióra, perły , kryształy, etole, lisy, jedwab, różne koraliki i błyskotki. Dużo, ciekawie i bardzo bogato. Kolory pastelowe, lekko rozmyte, delikatne.

Suknia. Tkaniny to jedwab, satyna, tafta, żorżeta czy lekki zwiewny muślin. Dodatkowo koronka, delikatna, lekka i przeźroczysta jakby tkana przez pająka. Formy dopasowane do ciała długie suknie z trenem, często z obniżonym stanem rozszerzające się znacząco dołem. Do kompletu obowiązkowo coś na głowę, długi welon, kapelusz, fascynator lub ozdobny stroik, pamiętajcie bogaty z użyciem siateczki, piór, pereł lub kryształków.

Zaproszenia. Do ich komponowania użyjmy koronek, wstążeczek satynowych, perełek czy kryształków. Wasza fotografia ale przerobiona na sepię użyta w zaproszeniu również będzie wyglądała ciekawie. Materiały, które użyjecie do zaproszeń proponuje powtórzyć później w Planie rozmieszczenia gości, numerkach na stole, winietkach czy menu.

Bukiet ślubny. W latach 20-tych czy też 30-tych bukiety były ułożone z luźno spływających kwiatów mieszanych często ogrodowych. Głównym kwiatem była róża. Forma bukietu jednak ewoluowała. Nadal są to luźno ułożone kwiaty ale bardziej ułożone w kulę, z naturalnymi łodyżkami, owiniętymi elegancką tkaniną. Oczywiście z takich samych kwiatów należy wykonać butonierkę dla Pana Młodego. Ciekawym pomysłem jest użycie pojedynczych kwiatów do włosów lub fascynatora z kwiatami jak w bukiecie.

Przyjęcie weselne. Oczywiście najłatwiej nastrój tamtych lat będzie odnaleźć w jakimś dworku czy pałacyku, ale nie zawsze mamy taka możliwość. Dlatego też salę można przeobrazić za pomocą tkanin, dużej ilości ażurowych lampionów, świec, pereł, kryształków. Kompozycje kwiatowe powinny być obfite, z kwiatów mieszanych o delikatnych pastelowych kolorach. Pikanterii dodadzą strusie lub marabucie pióra, oraz koronki. Fantastycznie również będą wyglądały wasze fotografie w sepi stanowiące kolaż w takim miejscu Sali gdzie goście będą mogli się fotografować. Ciekawą pamiątką z waszego ślubu może być niecodzienna księga życzeń w postaci drzewka do którego goście będą dowiązywać karteczki z życzeniami dla was, czy też drzwi na których goście będą zawieszać klucze z takimi karteczkami. Pamiętajcie iż atmosferę tworzą szczegóły, im będzie ich więcej tym bardziej zagłębicie się w wybrany przez was czas.

Powodzenia przy tworzeniu!!!

Specjalista portalu abcslubu.pl - Agnieszka Bogusz, Pracownia Florystyczna Astra
www.kwiatyastra.com.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj