Wielkanocne dekoracje na stół - porady florysty

Stylowa Wielkanoc
Wielkanoc od zawsze wszystkim kojarzy się ze zbliżającą się wiosną, słońcem, ciepłą i miłą pogodą.

Z porą, kiedy wszystkie rośliny budzą się do życia po długiej zimie, z powiewem energii i świeżości oraz uśmiechem na naszych twarzach.
Wielkanoc to dla nas czas radości, kiedy możemy spędzić wolne chwile z rodziną, ale też czas przygotowań do wielkanocnego śniadania z najbliższymi. Chcemy, aby wszystko było zrobione jak najlepiej i aby nasz dom również pięknie się prezentował w tym czasie. Dlatego przed samymi świętami wybieramy dodatki i dekoracje wielkanocne, żeby w naszych domach bądź mieszkaniach, choć odrobinę podkreślić wielkanocny nastrój.

Czas Wielkiej Nocy wiązał się od zawsze z zielonymi roślinami takimi jak bukszpan, tradycyjnymi i wszystkim znanymi baziami czy kwiatami, takimi jak urocze kolorowe hiacynty, prymulki, słoneczne żonkile, szafirki i wiele innych. Pojawianie się tych roślin to dla nas znak, że idzie wiosna, a Wielkanoc już niedługo. Przeważnie większość z nas lubi, jak te rośliny znajdują się na naszych wielkanocnych stołach, w doniczkach czy kompozycjach. Są najbardziej znane i przez nas lubiane. Często też w dekoracjach wielkanocnych darzymy sympatią zwierzątka, czyli kurki, kurczaczki, zajączki i inne słodkie maleństwa, które przyozdabiają nasze cztery kąty.

A co powiecie na Wielkanoc nieco inną niż dotychczas? Nasze studio florystyczne w tym roku odbiega od tradycyjnej Wielkanocy i wszelkich zapisanych konwenansów. Wychodzimy z propozycją świąt stylowych, prostych, ale zarazem eleganckich. Stawiamy na ciekawe i oryginalne dodatki oraz dekoracje wielkanocne, które z pewnością przykują uwagę każdego. 

Proponujemy kompozycje bardzo proste w swojej formie, ale jednocześnie nieszablonowe. Duże ozdobne donice lub wazony z dodatkiem wielkanocnych jajek i elementu w postaci zielonej delikatnej rośliny, np. bluszczu - wygląda bardzo elegancko, ale nieprzesadnie. Oferujemy też mniejsze kompozycje w wielkanocnych doniczkach czy płaskich misach, w których dominuje trawa niedźwiedzia i jajka przepiórcze. Takie kompozycje z domieszką żywych kwiatów wyglądają bardzo efektownie i naturalnie.

Nasze studio florystyczne stawia też na ponadczasowe dodatki, które nadadzą wielkanocnego charakteru. Surowe zające wielkanocne, wykonane z materiału kamiennego, pasować będą do każdego wnętrza, podobnie jak szalenie ciekawe, modne i jednocześnie proste w swojej formie jajka ceramiczne w różnych kolorach i wielkościach. Takie pojedyncze jajko postawione na komodzie lub stole zamiast kompozycji kwiatowej wygląda bardzo modnie i nowocześnie. W tym roku popularne są też ozdoby z drewna na kształt kurczaków czy zająców, pomalowane na różne kolory. Zabawne i sympatyczne, idealne np. dla naszych małych pociech.

Tego roku również zagościł w naszych studiach szalony kolor różowy!! Polecamy szklane jajka w tym kolorze o charakterze bombki, gotowe do zawieszenia, bądź duże ceramiczne jaja, które same w sobie są minimalistyczną i oryginalną ozdobą. Wspaniale prezentują się też gustowne różowe wazony z delikatną dekoracją. Dodatki wielkanocne w różowym kolorze wyglądają naprawdę niebanalnie! Zapraszamy do naszych studiów po oryginalne wielkanocne ozdoby oraz dekoracje, co więcej nasi floryści już zdążyli wyczarować niepowtarzalne dekoracje, zwłaszcza w kolorze pink!


Specjalista portalu abcslubu.pl - Maja Skubich, Studio Florystyczne Bukieciarnia

Wszystkie propozycje dostępne na www.bukieciarnia.gda.pl
Tekst i fot. Bukieciarnia

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj