Pomocna dłoń dla Młodej Pary

Pani Młoda biega po domu w rozmazanym makijażu i nieuprasowanej sukni. Pan Młody w Dniu Ślubu wydzwania do znajomych pytając, czy każdy ma jak dotrzeć na ceremonię. Świadek? No właśnie, gdzie jest Świadek… Tymczasem do lokalu przywieziono zwiędłe róże i to nie w takim kolorze, jaki był zamówiony.

Historia jak z horroru, ale wcale nie zmyślona. Takie sytuacje się zdarzają. Choć wydaje nam się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik to w stresie, jaki funduje nam Dzień Ślubu zapominamy o detalach, nie jesteśmy w stanie wszystkiego skontrolować, nad wszystkim zapanować. A przecież tak bardzo zależy nam, aby Ten Jeden Jedyny Wyjątkowy Dzień był najpiękniejszym dniem w naszym życiu, prawda?

Istnieje prosta recepta na osiągnięcie tego celu - organizacja ślubu i wesela z pomocą konsultanta ślubnego.

fot. AM fotografia

Zawód konsultanta ślubnego jest w Polsce zjawiskiem nowym, nieznanym. Na Zachodzie z usług wedding plannera korzysta 90% Par Młodych. My niewiele wiemy na ten temat i chyba dlatego właśnie podchodzimy do pracy konsultantów sceptycznie.

W Rzeszowie istnieje profesjonalna firma zajmująca się kompleksową organizacją ślubów, wesel, uroczystości okolicznościowych i eventów- INSPIRELLE WEDDING & EVENTS. Jej właścicielka, Pani Wioleta Grzybowska - certyfikowany konsultant ślubny zachęca wszystkie Młode Pary do skorzystania z usług wedding plannera.

- Wiele osób obawia się cen naszych usług. Wydaje im się czymś drogim
i ekskluzywnym. Niepotrzebnie. Ślub i wesele zorganizowane z pomocą naszej firmy mieszczą się w budżecie ustalonym przez klienta. W efekcie wydaje on tyle samo pieniędzy, ile wydałby organizując wszystko samodzielnie.- przekonuje Pani Wioleta.

- Dzięki częstej współpracy z podwykonawcami mamy wypracowane zniżki na ceny ich usług. Znajomość branży pozwala nam na znalezienie usługodawcy spełniającego wymagania klienta zarówno te cenowe, jak i jakościowe. Znając budżet, jakim dysponuje klient staramy się go wykorzystać jak najbardziej optymalnie. Zarówno dobierając podwykonawców, jak i kreatywnie patrząc na każdą organizowaną przez nas uroczystość. Ciekawe i zaskakujące pomysły nie muszą wiązać się z wysoką ceną.

Panuje również taki stereotyp, że konsultant ślubny odbiera zakochanym przyjemność angażowania się w sprawy związane z ich własnym ślubem. Pani Wioleta potwierdza, że jest to tylko stereotyp. – W żadnym wypadku nie odbieramy nikomu przyjemności dotyczącej podejmowania decyzji, bo nie robimy nic bez zgody klienta. Chyba, że sam sobie tego życzy
i zostawia nam zupełnie wolną rękę w działaniu. Z reguły jednak jesteśmy w stałym kontakcie z Parą Młodą. Można powiedzieć, że jesteśmy ich aniołami. Przygotowujemy terminarz, harmonogram, kosztorys, scenariusz. Pilnujemy wszystkich detali, dzięki czemu nasi klienci są spokojni i pewni, że wszystko zostanie zrealizowane. Jesteśmy ich doradcami i partnerami. Stale monitorujemy zakres działań i sporządzamy raport finansowy do wglądu naszych klientów. Jesteśmy do ich dyspozycji wieczorami, w weekendy, kiedy tylko nas potrzebują.

Niezależnie od tego, czy mamy już jakąś wizję Dnia Ślubu, czy też nie warto wybrać się na niezobowiązujące spotkanie z konsultantem i ocenić, czy chcemy z nim współpracować. – Para Młoda może przyjść do konsultantki ślubnej na każdym etapie przygotowań. Pakiety naszych usług skonstruowane są tak, że każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb. Możemy przygotować wszystko od A –Z, łącznie z wieczorem panieńskimi kawalerskim oraz poprawinami, ale możemy również pomóc w doborze pojedynczych podwykonawców. Pamiętajcie, że wstępna rozmowa z konsultantem jest bezpłatna. Warto z tego skorzystać.

Konsultanci ślubni są w stanie zrealizować każdy pomysł klienta. Nawet ten, który wydaje się całkowicie nierealny.

-Klienci często przedstawiają nam swoje wizje zakładając, że to tylko marzenie, że nie da się tego zrealizować- zauważa właścicielka firmy INSPIRELLE.- Otóż każdy pomysł jest realny. Dzięki temu, że my - konsultanci „bierzemy ślub wiele razy” znamy branżę naprawdę dobrze i wiemy, jak wiele rzeczy jest nieodkrytych. Większość podwykonawców ceni sobie współpracę z nami i chętnie realizuje nasze pomysły. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.

Komu szczególnie można polecić korzystanie z usług konsultanta ślubnego?

Tak naprawdę każdej Młodej Parze, która chce aby Ten Dzień był wyjątkowy, niezapomniany, wymarzony, aby przywoływał najmilsze wspomnienia.

-Najczęściej zgłaszają się do nas ludzie pracujący, którzy nie mają kiedy zająć się przygotowaniami do ślubu. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, jak wiele czasu i nerwów pochłania organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia.

Duże grono naszych klientów stanowią również Polacy mieszkający za granicą, którzy chcą wziąć ślub w Polsce. Nie chcą angażować najbliższych w poszukiwania odpowiedniej sali, próbowanie tortów, wpłacanie zaliczek. Nie chcą lub obawiają się, czy rodzina, znajomi będą mieć na to wszystko czas, czy też poradzą sobie ze zorganizowaniem wszystkiego zgodnie z ich oczekiwaniami. My kontaktujemy się z Młodą Parą przez telefon lub skype i na bieżąco zdajemy im relacje z realizacji. Dzięki temu unikają oni stresów i rozczarowań, a w Dniu Ślubu cieszą się sobą i swoimi gośćmi nie martwiąc się o nic.

Pani Wioleta wylicza zalety współpracy z konsultantką ślubną:

- Konsultant ślubny wie czego unikać, a jakie rozwiązania są sprawdzone. Organizując wesele po raz pierwszy Para Młoda nie wie gdzie czyhają niespodzianki i niepowodzenia. Konsultant ślubny dba detale, z których inni nie zdają sobie nawet sprawy, a które rzutują na całość. Ponadto podczas ślubu i wesela dyskretnie synchronizuje i nadzoruje poszczególne elementy, co jest absolutnie niewykonalne przez Młodą Parę. Kolejną niekwestionowaną zaletą współpracy z nami jest oszczędność czasu i stresu. To my jesteśmy stroną umowy z podwykonawcami, my negocjujemy jej warunki, dotrzymujemy terminów wpłat zaliczek, kontrolujemy postęp prac. Bierzemy na siebie całą odpowiedzialność za efekt końcowy.

Niezależnie od tego jak wiele lub niewiele wiemy o pracy konsultanta ślubnego jedno jest pewne – Ten Dzień powinien być wyjątkowy i dopracowany w każdym szczególe, gdyż myślami będziemy do niego wracać przez całe życie.

 

Inspirelle Wedding & Events / www.inspirelle.pl

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

2 komentarzy

  • Link do komentarza Wojtkowa wtorek, 19 maj 2015 10:27 napisane przez Wojtkowa

    wojtek s, a ty napisz jakiś konkret raz, bo na razie to łazisz po stronie i trollujesz :P

  • Link do komentarza wojtek s wtorek, 19 maj 2015 06:43 napisane przez wojtek s

    Art. Nie wiadomo o czym .... Az ocieka reklamą.

Skomentuj