Pudełka na kartki z życzeniami i koperty na ślubie

Każda Młoda Para podczas wesela otrzymuje dużą ilość kopert. Niezależnie od tego, czy znajdują się w nich kartki z życzeniami czy prezenty, potrzebne jest nam pudełko, do którego wrzucimy je wszystkie.

Takie pudełko nie wymaga dużego przygotowania, a podczas składania życzeń, okazuje się bardzo praktycznym elementem. Oto kilka propozycji na takie właśnie pudełko, które możecie kupić, bądź wykonać niemal z wszystkiego!


Jeżeli organizujecie wesele w stylu vintage, w roli pudelka na koperty świetnie sprawdzi się stara skrzynka pocztowa! Jeżeli Wasz ślub posiada kolor przewodni, taką skrzynkę możecie pomalować w wybranym kolorze.


Klatka na ptaki to także bardzo fajna propozycja do gromadzenia kopert ślubnych. Nie tylko możemy tam włożyć wszystkie otrzymane koperty i kartki, ale będzie ona także stanowić uroczą ozdobę weselnej sali!


A kto powiedział, że tylko pudełko będzie odpowiednie na ślubne koperty? Nada się każdy inny przedmiot, jak elegancki wazon, czy rustykalna skrzynka albo wiklinowy kosz!


Walizki stały się popularnym tematem ślubnym w ostatnich latach, zarówno podczas sesji poślubnej jak i w roli dekoracji (gdy np. tematem wesela jest podróż) Jako pudełko na koperty wykorzystać można starą walizkę w stylu vintage, albo specjalnie do tego przygotowane walizki z papieru. Taką walizkę można ozdobić np. wspólnymi zdjęciami Młodej Pary z okresu narzeczeństwa.


Takie zamknięte pudełka są także bardzo praktyczne, ponieważ mamy pewność, że żadna z kopert nam przypadkowo nie wypadnie.


Powyższe pudełko jest przykładem eleganckiego efektu zasady "zrób to sama". Kilka pudełek o różnych rozmiarach można sklepić ze sobą i ozdobić no. tkaniną i biżuterią, a całość wyglądała będzie jak tort weselny.


Pudełko na kartki ślubne i koperty może być także zabawne! Ograniczeniem będzie tylko wasza kreatywność.

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl Edyta Bochenek / Zankyou

www.zankyou.pl

Fotografie:
1. http://www.etsy.com/listing/66722127/wedding-card-box-money-card-box-peacock
2. http://onebarefootbride.blogspot.com/2009_04_01_archive.html
3. http://www.beau-coup.com/white-wedding-bird-cage-card-holder.htm
4. www. handmadebymaggii.blogspot.com/
5. Źródła od lewej stron: Weddings by Color, Melissa Schollaert Photography dla Style Me Pretty, Melissa McClure Photography dla Style Me Pretty
6. http://www.stylemepretty.com/
7. http://offbeatbride.com/

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj