Zaręczynowy zawrót głowy

Spotykają się, spędzają wspólnie coraz więcej czasu, bywa, że już mieszkają razem. W ich sercach pojawia się myśl, że może to Ten, to Ta? Że może razem, na zawsze? Pytania rodziny i znajomych dotyczące wspólnej przyszłości wprawiają ich jeszcze w zakłopotanie. Aż pewnego dnia On decyduje się zadać Jej pytanie: czy zechciałabyś zostać moją żoną?

Zanim jednak padnie jej do stóp, czeka go trudny wybór pierścionka zaręczynowego. Prawdopodobnie najważniejszego klejnotu w jej życiu, zatem musi być on niezwykły, piękny, wprost oszałamiający! Największe dylematy, jakie zdarzają się panom, którzy zamierzają się oświadczyć, to dobór odpowiedniego rozmiaru pierścionka oraz, oczywiście, jego wygląd. Nie bez znaczenia jest też oprawa całego wydarzenia... ale po kolei.

 

Leży jak ulał
Najpewniejszą metodą dobrania odpowiedniego rozmiaru pierścionka zaręczynowego jest podebranie przyszłej narzeczonej jednego z jej pierścionków ze szkatułki z biżuterią. Starający się o rękę swej wybranki musi jednak pamiętać o tym, iż każdy palec ma inną grubość. Sprawę utrudnia jeszcze bardziej fakt, że palce prawej ręki są inne niż lewej. Panie praworęczne mają trochę bardziej umięśnione prawe dłonie, leworęczne - odwrotnie. Jak to wszystko wpływa na dobór rozmiaru biżuterii? Pierścionek zaręczynowy nosi się na czwartym palcu lewej ręki, zatem tylko pierścionek noszony przez przyszłą Pannę Młodą na tym palcu może posłużyć jako wzór idealnego rozmiaru. Jeśli już uda się wykraść na jeden dzień lub kilka godzin jeden z pierścionków przyszłej narzeczonej, musimy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. Niestety, nie ma jednej, powszechnie stosowanej numeracji rozmiarów biżuterii. Oznacza to, że na przykład rozmiar 12 u jednego jubilera może się okazać rozmiarem 14 u innego. Jednak i ten problem można rozwiązać. Należy najpierw odwiedzić sklepy jubilerskie i wybrać model pierścionka, a dopiero potem, ze wzorem rozmiaru, udać się do wybranego już punktu jubilerskiego, w którym upatrzyliśmy ten najpiękniejszy i najbardziej wyjątkowy.

Bez emocji, bez ryzyka
Biorąc pod uwagę powyższe trudności, trudno się dziwić panom, którzy rezygnują z tej adrenaliny i po prostu zabierają swoje przyszłe narzeczone do salonu jubilerskiego, aby same wybrały wzór i rozmiar. Panie - racjonalistki, podchodzące do życia w sposób praktyczny, będą z pewnością zadowolone z takiego obrotu sprawy. Poza idealnym dobraniem rozmiaru pierścionka będą mogły przecież odnaleźć także ten wzór, który, ich zdaniem, jest najpiękniejszy i najbardziej niezwykły. Uwaga jednak na romantyczki, marzycielki i idealistki. To rodzaje kobiet, które mało romantycznej wizyty w sklepie jubilerskim nie zapomną nigdy. Nawet jeśli przyjmą oświadczyny, będą rozczarowane takim obrotem sprawy.

W blasku księżyca
Jeśli wybranką serca jest kobieta z duszą romantyczki, zaręczyny powinny być kwintesencją romantyzmu. Muszą być przede wszystkim niespodzianką, przyprawioną nutą romantycznej muzyki, a reszta zależy od kreatywności kandydata do ręki wybranki.

Przy rodzinnym stole
Godna polecenia jest piękna, chociaż coraz rzadziej praktykowana, tradycja proszenia rodziców o rękę córki.

Złoty pierścionek?
Wiemy już, jak dobrać rozmiar pierścionka oraz jak zaplanować same zaręczyny. Teraz pozostaje pytanie najważniejsze: jaki pierścionek będzie najbardziej odpowiedni dla mojej wybranki?
Na to pytanie nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi. Z pewnością warto kierować się gustem ukochanej, a nie swoim. To ona przecież nosić będzie i pokazywać rodzinie i przyjaciółkom swoją nową, najdroższą sercu, biżuterię. Warto poczynić wszelkie starania, aby robiła to z dumą.
Najlepszym doradcą w zakresie wyboru pierścionka zaręczynowego będzie szafa wybranki: zobacz, jakie stroje nosi, a dowiesz się, jaki pierścionek sprawi jej największą radość. Kobiety ubierające się skromnie, elegancko i subtelnie, w stonowane i pastelowe kolory prawdopodobnie najbardziej ucieszy pierścionek skromny, romantyczny, być może z białego złota.
Paniom wybierającym klasyczne ubiory spodoba się klasyczny pierścionek z żółtego złota.
Panie lubiące oryginalność oraz wszystkie te, które ubierają się ekstrawagancko, z pewnością najbardziej docenią nietradycyjną biżuterię, na przykład pierścionek z tytanu lub z rzadkimi, oryginalnymi kamieniami.

Trwałość związku
Złoto jako materiał służący do wyrobu pierścionków zaręczynowych jest popularne, gdyż trwałość tego kruszcu symbolizuje trwałość związku, miłości i samego małżeństwa. Złoty pierścionek z pewnością nie wystarczy, aby związek był udany. Można jednak śmiało powiedzieć, że zaangażowanie, z jakim przyszły Pan Młody wybiera pierścionek zaręczynowy, jest zapowiedzią troski, z jaką podchodzić będzie do związku i małżeństwa. Kupiony w pośpiechu, przypadkowy pierścionek może być wróżbą braku zaangażowania w budowę solidnych więzi między małżonkami. Natomiast klejnot wybierany z czułością może dawać nadzieję, iż kandydat na małżonka dbać będzie o trwałość miłości z podobną troską, czego wszystkim narzeczonym z serca życzymy.

Tekst: Sybilla Malina Wąsowska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj