Dekoracje śłubne i weselne trendy 2012

Rok 2012 zapowiada się niezmiernie ciekawie, jeśli chodzi o kolorystykę stosowaną w dekoracjach ślubnych.

 

Postaramy się podpowiedzieć, jakie kolory są aktualnie modne i jak można je połączyć ze sobą.

CZARNY
Ciągle niedoceniany kolor na ślubie. Już w 2011 roku mogliśmy obserować na ślubach coraz częstsze używanie tego koloru. Czerń wydaje się być smutnym kolorem, ale wcale nie musi tak być, gdy odpowiednio dobierzemy do niego odbicie. I tak, można zneutralizować kolor czarny przez zastosowanie dużej ilości bieli w dekoracjach. Wtedy dekoracja w pełnej bieli i dodatkach czarnego koloru wygląda na delikatną i szalenie elegancką. Czarny kolor można także łączyć z turkusem lub innymi wyrazistymi kolorami. To najmodniejszy kolor w dekoracjach sezonu 2012.

BIAŁY
Biel powraca do łask. Czysta biel od lat jest przewodnim kolorem na ślubach, a dzięki modnym w tym roku girlandom z perełek, koralikom i kryształkom, takie białe dodatki nadadzą dekoracji sali lub kościoła nowego wyrazu.

BRĄZOWY
To kolor próbujący przebijać się od kilku lat w dekoracjach ślubnych z różnym skutkiem, w tym roku wydaje się być wyjątkowo na topie. Kolor ten jest o tyle wdzięczny, że można go łączyć z prawie każdym innym kolorem. Pięknie prezentuje się wraz z dodatkami zielonymi, turkusowymi lub amarantowymi.

TURKUSOWY i AMARANTOWY
Tym, którzy nie chcą stosować się do standardów mody i dodać swym dekoracjom więcej oryginalości, polecamy rzadko spotykane, a jakże piękne kolory: amarantowy i turkusowy. Są to kolory soczyste i wyraziste w swym odcieniu, dzięki temu w połączeniu z bielą lub kremem naprawdę zrobią wrażenie na gościach weselnych.

ZŁOTY i SREBRNY
Dla tych, którzy chcą stworzyć dekorację ślubną w iście królewskim stylu, te kolory będą pasowały wyśmienicie. Standardowe połączenia z bielą lub bardziej odważne z różem lub szmaragdem pozwolą uzyskać zniewalające efekty.

ZIELONY
Popularny kolor w dekoracjach ślubnych od wielu lat. Coraz częście pojawiają się jego wszelkie odcienie: od jasnych po bardze ciemne, oliwkowe i szmaragdowe kolory. Im mniej popularny odcień, tym więcej oryginalości w dekoracji ślubnej. Zdecydowanie polecamy kolor szmaragdowy, jako ten niedoceniany odcień zieleni. Wyśmienicie prezentuje się on w połączeniu z kolorem kremowym, srebrnym i brązowym, a dla osób chcących dodać trochę jaskrawych kolorów, polecamy dodatkowo do szmaragdu kolor żółty lub pomarańczowy.


Oczywiście nie wymieniamy wszystkich kolorów, które można zastosować w dekoracji, a jest ich całe mnóstwo. Chcielibyśmy tym artykułem zwrócić uwagę na ich różnorodność i dodać trochę odwagi  parom przygotowującym samodzielnie swoje własne dekoracje ślubne i weselne, aby nie bały stosować się kolorów rzadko spotykanych do tej pory.


Wykonanie dekoracji kościoła lub sali nie jest trudne, wystarczy ustalić główne kolory i zarys dekoracji, zakupić potrzebne elementy dekoracyjne, np. w sklepie ślubnym Deco Mariage oraz poprosić o pomoc w wykonaniu dekoracji znajomych lub rodzinę. Wykonując dekorację według własnego pomysłu mamy niecodzienną możliwość zreazliować się twórczo i stworzyć niepowtarzalną aranżację ślubną, z której nie tylko będziemy dumni my sami, ale także taką, która zrobi ogromne wrażenie na naszych gościach weselnych.


Tekst i fot. Deco Mariage

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj