Prezenty ślubne zamiast kwiatów: wino

Kontynuując serię artykułów o wymianie kwiatów na prezenty (pisałam już o książkach i pomocy charytatywnej) przyszła kolej na następny prezent, którym można zastąpić kwiaty - wino.

Proponując gościom wymianę kwiatów na wino, mamy szansę na zebranie pokaźnej piwniczki winnej, którą będziemy się cieszyć jeszcze kilka miesięcy po ślubie!
Jeżeli gustujecie w jakimś rodzaju wina, warto poinformować o tym Waszych gości (np. że chcielibyście wino wytrawne, słodkie, a może białe - bo takie właśnie lubicie). Jeżeli nie zawrzecie tego w Waszej prośbie, możecie się spodziewać dużej różnorodności kolorów i smaków, co także może być bardzo ciekawym prezentem.


Wino będzie bardzo przyjemnym towarzyszem obiadów i romantycznych wieczorów przy świecach. Będziecie mogli także częstować nim gości, którzy będą Was odwiedzać w celu wspólnego obejrzenia zdjęć i filmu ze ślubu.
O chęci otrzymania wina zamiast kwiatów na ślubie należy poinformować gości stosunkowo wcześnie, aby uniknąć rozczarowania w dniu ślubu (nie tylko Młodej Pary - gość, który nie zostanie poinformowany może poczuć skrępowanie, gdy jako jedyny przyniesie Wam bukiet kwiatów!).

I jeszcze kilka słów o winie, które mogą być przydatne przy planowaniu takiego prezentu:

- Wino białe - idealnie komponuje się z lżejszymi i mniej tłustymi potrawami, takimi jak: ryby, pieczone białe mięso;

- Wino czerwone - te będą pasowały do mniej strawnych potraw, którym nadadzą wykwintnego smaku. Wino czerwone jest także doskonałym towarzyszem serów i grzybów. Słodkie czerwone wino idealnie nadaje się do zrobienia grzańca na jesienne i zimowe wieczory;

- Wino różowe - jest delikatniejsze od czerwonego i pasuje do większości potraw. Jeżeli nie znamy gustów młodej pary, to takie wino wydaje mi się najbardziej odpowiednie na prezent.

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl Edyta Bochenek
www.zankyou.pl

Fot: kupsobiewino.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj