ABC Kawalera

Do dobrego tonu, choć niestety coraz rzadziej, należy oficjalne proszenie przez przyszłego zięcia o rękę wybranki jej rodziców. Choć niektórym może się wydawać, że to zbyt staromodne, warto pamiętać, że rodzice mają prawo się tego spodziewać. Chęć złożenia wizyty przyszłym teściom powinno być im wcześniej zaanonsowane przez córkę.

Kawaler powinien przyjść z wizytą do domu rodzinnego ukochanej o umówionej godzinie z dwoma bukietami kwiatów; jednym dla mamy, drugim dla narzeczonej, butelką alkoholu dla jej ojca, no i z pierścionkiem zaręczynowym z jakiejś przyczyny zaręczyny spędziliście tylko we dwoje, jak najprędzej o tym fakcie powiadomcie najbliższych. Wasi rodzice jako pierwsi powinni dowiedzieć się o tym wydarzeniu od Was. Zróbcie wszystko, by uczynić to osobiście. Nie wykluczone, że będą chcieli wyprawić Wam przyjęcie zaręczynowe. Może to być uroczysty obiad lub elegancka kolacja, którą według panujących u nas obyczajów wydają rodzice narzeczonej. W zależności od warun-ków, również finansowych, spotkanie to może mieć bardziej lub mniej oficjalny charakter odbyć się w lokalu lub w domu. Podczas zaręczyn Wasze rodziny będą miały sposobność bliżej się poznać, jeśli do tej pory się nie znały. Proszonych na tę uroczystość gości, w tym oczywiście rodziców kawalera, jak również wybranych członków obu rodzin, należy powiadomić o terminie za pośrednictwem pisemnego zaproszenia lub telefonicznie. Zawiadomienia do gości kierują zarówno rodzice dziewczyny, jak i narzeczeni.

Rodzice kawalera wraz z synem na początku spotkania powinni wręczyć bukiety kwiatów jeden matce przyszłej synowej, drugi wybrance ich syna. Tak uroczystą okazję mogą również uczcić szampanem, który wręcza ojciec kandydata na męża gospodarzowi domu ojcu przyszłej synowej. Zaręczyny na ogół ogłasza się pod koniec przyjęcia wznosząc za młodych uroczysty toast.
A teraz należy przygotowywać się do wielkiej uroczystości.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj