Gdzie odbędzie się wesele?

43% użytkowników naszego portalu stwierdziło, że największym problemem podczas organizacji wesela jest znalezienie odpowiedniego MIEJSCA NA WESELE. Takie miejsce musi spełniać kilka ważnych kryteriów: wolny termin, odpowiednia ilość miejsc, cena adekwatna do kategorii lokalu, dobre jedzenie.

Często czynnikami decydującymi o wyborze miejsca na wesele są: możliwość przenocowania części gości weselnych, możliwość pozostawienia samochodów w bezpiecznym miejscu, ładne otoczenie (szczególnie ważne w lecie), niedaleka odległość od kościoła.

Na drugim miejscu znalazł się ZESPÓŁ MUZYCZNY - tak twierdzi 24% naszych użytkowników.A oto kilka dylematów, które mają "młodzi" użytkownicy naszego forum:

- im więcej osób tym ciężko upilnować coby grali i nie pili
Coś w tym jest - ale jeśli do tego dojdzie to i tak Wy za nich odpowiadacie - to nie jest tak, że kapela na wszystkich weselach była ok a na Waszym się spili - nie! Jeśli ktoś podchodzi profesjonalnie i traktuje swoją pracę z zaangażowaniem, to nie ma mowy o alkoholu - wybierając zespół musicie być pewni, że nic takiego się nie przytrafi.

a czy nie lepiej mieć człowieka orkiestrę?
Gram i śpiewam sam - robię to profesjonalnie. często po weselu podczas luźnej rozmowy z parą młodą, słyszę, że jak powiedzieli rodzinie, że będą mieli na weselu "człowieka orkiestrę", to spotkali się z dezaprobatą takiego rozwiązania. często słyszą teksty w stylu:
'co? jeden gościu będzie bawił 100 ludzi - dajcie spokój, nie da rady'
'człowiek orkiestra - żałujecie dołożyć 200-300 zł i mieć przynajmniej 2-3 osoby?'
po weselu okazuje się, że wszyscy są w przysłowiowym pozytywnym 'szoku' - wiele poświęcenia mnie kosztuje to aby 'dogodzić' gościom - jednak po imprezach widzę, że warto!

człowiek orkiestra jak wypije to już nie ma koła ratunkowego i wesele może zostać bez muzyki więc lepiej mieć zespół
Po części powyższe stwierdzenie to prawda, ale...
jak zespół wypije (lub którykolwiek z jego członków) to uwierzcie mi - też nie ma koła ratunkowego

a ja właściwie nie wiem, czy lepszy jest młody zespół, czy doświadczony... W sumie młody może zagrać i dla nas i dla rodziców. A wokalnie, to wolę mężczyzn.
Czy lepszy młody zespół czy doświadczony? - najlepszy dobry zespół - niezależnie od 'wieku' zespół musi podołać trudnemu zadaniu jaki stawia przed nimi ich praca - muszą swoją pracę traktować profesjonalnie i muszą mieś świadomość jaki obowiązek na nich spoczywa - jeśli zespół traktuje swoją pracę poważnie i wynika to z rekomendacji, to nie trzeba patrzyć na średnią wieku.

zespół to 80 % zazbawy na wselu, 19 % to czarodziejka gorzałka, a 1% to reszta.
Ja się nie zgodzę z takim podziałem - na udaną imprezę ma wpływ wiele czynników - oczywiście obsługa muzyczna stanowi bardzo duży odsetek, natomiast niemały wpływ na powodzenie całego wesela ma nastawienie gości, miejsce imprezy (w sensie między innymi warunków lokalowych)...

Trzecim największym, najbardziej absorbującym czas zadaniem dla panny młodej jest  SUKNIA ŚLUBNA - tak twierdzi 21% użytkowników biorących udział w ankiecie. Pierwszy podstawowy dylemat to czy nowa czy używana? A może uszyć u krawcowej? Jaki model? Czy pasuje do mojej figury? Oto kilka uwag dotyczących sukni ślubnej:

Przy okazji ślubu warto, choćby w minimalnym stopniu, pozostać wierną tradycji. Zgodnie z dawnym obyczajem suknia w kolorze białym przysługiwała Pannie, która do dnia ślubu zachowała niewinność. Obecnie tradycyjną czystą biel wybierają na ogół tylko bardzo młode dziewczęta, przede wszystkim te, które biorą ślub kościelny.

Na miękką biel, ecru, kość słoniową, różowy beż, ciepły beż, bądź inny pokrewny bieli kolor decydują się panie zawierające ślub tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego, wychodzące późno lub powtórnie za mąż. Utarło się również, że w dniu ślubu kreacja w odcieniu bieli zarezerwowana jest wyłącznie dla panny młodej, tak więc nie wypada, by którakolwiek z pań zaproszonych na uroczystość ślubną wystąpiła w kreacji w tym kolorze.

Pozdrawiamy,
Zespół abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj