Prezenty dla druhen czyli jak odwdzięczyć się za pomoc przy ślubie

Planowanie wesela powinnaś zacząć od wyboru swojego wianuszka pomocnic, dzięki czemu cala organizacja powinna przebiegać znacznie sprawniej. Twoje przyjaciółki z pewnością tylko czekają na takie wyróżnienie i z ochotą zdejmą z Ciebie kilka powinności, a po kryjomu zaczną planować to co najważniejsze - wieczór panieński.

Kiedy wybierzesz już, które przyjaciółki zostaną druhnami, możesz pomyśleć o tym, by poprosić je o to w miły lub zabawny sposób. Oczywiście, możesz po prostu zadzwonić lub zapytać przy kawie, ale ozdobna kartka z zapytaniem lub mały bilecik przy podarowanej szmince będzie serdecznym gestem, który na pewno zapamiętają :). Kobiety doceniają małe gesty, gwarantujemy, że twoje przyjaciółki będą zachwycone.

druhny, pomoc slubna, prezenty dla druhenSuknie ślubne - Joanna Niemiec Atelier
Zdjęcie - Happy Moments Studio

Fryzura lub Makijaż

Prawdopodobnie w dniu ślubu, od samego rana będziesz ze swoimi druhnami, praktycznym prezentem za ich pomoc w tym wielkim dniu będzie pokrycie kosztów za ich makijaż lub fryzurę na Twoje przyjęcie. Możesz umówić się z kosmetyczką, że przyjedzie do was na wielkie przygotowania i dopieści każdą po kolei. Nie bój się zapytać o drobny rabat, przy większej grupie, bez problemu powinna się zgodzić. Może jednak będziecie wolały wykonać makijaż same, albo któraś z druhen po prostu się tym zajmuje i zgodzi się 'wystroić' was wszystkie? Wtedy możesz pomyśleć choćby o manicurze lub o dużo wcześniejszych przygotowaniach, np. wspólnej wizycie w spa.

druhny, pomoc slubna, prezenty dla druhenZdjęcie - Happy Moments Studio

Drobny upominek - szminka

Organizacja wesela pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy, jeżeli Twój budżet jest zbyt skromny i nie możesz pozwolić sobie na dodatkowe koszty, takie jak makijaż dla druhen lub pokrycie kosztów sukienek, możesz wziąć pod uwagę mniejsze prezenty, takie jak szminka, lakier do paznokci lub stylowe organizery (w niektórych miejscach możesz je spersonalizować lub stworzyć sama).

Szlafrok

Planujecie wieczór panieński w spa lub kosmetyczka odwiedzi was w domu? Takie same szlafroki z wyszytymi inicjałami, będą nie tylko praktyczne i bardzo oryginalne, ale sprawią też, że Twoje koleżanki jeszcze na długo po ceremonii, pijąc poranną kawę będą z sentymentem wspominać Twoje ostatnie panieńskie chwile.;) Polecamy wybrać satynowe, różowe szlafroczki i zorganizować przy okazji małą sesję zdjęciową - gwarantujemy, że poczujecie się jak aniołki Victoria's Secret za kulisami i będziecie się świetnie bawić :).

Spersonalizowany drobiazg

Prawie każdy salon z biżuterią oferuje grawerowanie swoich produktów, mały medalik na sznureczku z inicjałami lub po prostu "dziękuję", będzie atrakcyjnym prezentem i symbolem waszej długoletniej przyjaźni. Możesz też wybrać mniej kosztowny prezent jak np. torbę ekologiczną lub t-shirt. W punktach drukarskich metodą sitodruku możesz wyczarować unikatowe nadruki, związane z Twoim zamążpójściem, wieczorem panieńskim lub waszą przyjaźnią. Postaraj się, by Twój tekst był zabawny i przede wszystkim estetyczny. Możesz zaprojektować nadruk w darmowym programie internetowym - Canva, znajdziesz tam ładne czcionki i kilka szablonów kompozycji, które pomogą Ci stworzyć t-shirt jak z sieciówki, dzięki temu Twoje druhny chętnie będą je nosić.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj