Jak uhonorować bliskich zmarłych w dniu ślubu i wesela

Ślub i wesele to jeden z najpiękniejszych i najradośniejszych dni w życiu Młodej Pary, jednak czasami może się zdarzyć również tak, że będzie on nieco smutny i nostalgiczny ze względu na stratę kogoś bliskiego.

pomysły na uczczenie zmarłych na weselu na ślubie inspiracje porady ślubne pomoc ślubna Zdjęcie - Happy Moments Studio

To bardzo ważny dzień dla Panny Młodej i Pana Młodego, którzy szczególnie mocno odczują stratę kogoś bliskiego, osoby, która miała być z nimi podczas uroczystości, miała bawić się razem z nimi na weselu.Wielokrotnie spotykamy się z Waszymi pytaniami na ślubnych forach internetowych o możliwości uczczenia pamięci bliskich zmarłych podczas Waszego ślubu i wesela, dlatego zdecydowałyśmy się Wam nieco pomóc, pokazując kilka możliwości. Co zrobić, aby uhonorować najbliższych zmarłych członków rodziny podczas tego ważnego dnia? Podpowiadamy!

Załóż w dniu ślubu coś, co należało do zmarłej osoby

Wiele Panien Młodych, które straciło mamy bądź babcie decyduje się na uczczenie ich pamięci poprzez założenie sukni ślubnej należącej do niej. Suknia ślubna może wymagać poprawek bądź przeróbek, jednak jeśli masz taką możliwość, na pewno warto ją rozważyć. W przypadku, kiedy nie posiadasz sukni, równie dobrym rozwiązaniem jest założenie ulubionej biżuterii należącej do zmarłej. W przypadku Pana Młodego, założenie rodzinnej pamiątki w postaci spinek do mankietów, zegarka lub męskiej biżuterii będzie bardzo dobrym sposobem na uhonorowanie pamięci minionych pokoleń lub bliskich zmarłych członków rodziny.

Zostaw wolne krzesło podczas ceremonii

Na pewno bardzo chcieliście, aby Wasi najbliżsi byli z Wami w tym ważnym dniu, ocierali łzy wzruszenia podczas gdy Wy składacie przysięgę, cieszyli się razem z Wami... Niestety nie mogą być z Wami, jednak istnieje sposób na to, aby wciąż czuć ich obecność, pozostawiając dla nich wolne miejsce w czasie ceremonii ślubnej. Poproście Waszą koordynatorkę lub Waszych rodziców, aby zadbali o to, by w pierwszych ławach w kościele pozostawić wolną przestrzeń, możecie również wyróżnić je w jakiś sposób, na przykład drobną dekoracją florystyczną.

Przygotuj kącik pamięci

Myśląc o aranżacji sali weselnej, rozejrzyjcie się za punktem, w którym moglibyście wygospodarować małą przestrzeń na stworzenie miejsca pamięci o Waszych bliskich, którzy bardzo chcieli być z Wami i przeżywać ten dzień, ale niestety odeszli zbyt wcześnie. Wystarczy Wam ładny stolik, na którym ustawicie oprawione w ramki ulubione fotografie Waszych bliskich zmarłych – zarówno ze strony Panny Młodej, jak i Pana Młodego. Tym sposobem będziecie czuli ich bliskość w tym ważnym dla Was dniu.

Dekoracja ze zdjęciem do bukietu ślubnego

To jeden z subtelniejszych sposobów na uczczenie bliskich zmarłych przez Pannę Młodą, który staje się ostatnio coraz popularniejszy. Wiele Panien Młodych decyduje się na aranżację bukietu ślubnego w taki sposób, aby móc przypiąć do niego miniaturową fotografię bliskiej osoby, aby mieć ją przy sobie w tym ważnym dniu. W przypadku Pana Młodego również istnieje możliwość wkomponowania fotografii, na przykład jako przypinkę do butonierki. Jeśli pomysł ze zdjęciem nie do końca przekonuje Pana Młodego, do butonierki można także przypiąć inny gadżet kojarzący się z daną osobą.

Odwiedziny zmarłych po uroczystości

Wiele Par Młodych, które straciły kogoś bliskiego decyduje się na wizytę na cmentarzu bezpośrednio po ceremonii kościelnej, a  jeszcze przed weselem. To krótka chwila tylko dla nich, kiedy mogą pomodlić się za duszę zmarłych i niejako "odwiedzić" ich, okazując tym samym swoją pamięć i szacunek.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj