Co single myślą o ślubie i weselu? Wyniki przeprowadzonej ankiety

Sezon ślubny w pełni, z tego powodu portal randkowy eDarling postanowił zapytać singli o ich zdanie na temat ślubów i wesel. W badaniu wzięło udział blisko 1000 singli*.

Ujawniło ono, że:

- współczesne wesela nie stanowią już okazji do tego, aby kogoś poznać,
- samotni mężczyźni częściej niż samotne kobiety boją się usłyszeć na weselu pytanie o brak partnera w ich życiu,
- ponad połowa singli deklaruje, że w przypadku zaproszenia na wesele, nie szuka osoby towarzyszącej, idzie na uroczystość w pojedynkę,
- większość przebadanych singielek przyznała, że mimo, iż jest samotna, już planuje poszczególne elementy swojego przyszłego ślubu!

Single oczekują podwójnych zaproszeń, ale na wesela chodzą w pojedynkę

Aż 83% badanych uważa, że zaproszenie na wesele powinno być podwójne. Mimo to, ponad połowa stwierdziła (51%), że na przyjęcie i tak przyszłaby w pojedynkę. 33% przyznało, że w takiej sytuacji zaprosiłoby na wesele przyjaciela lub przyjaciółkę, natomiast 7% singli powiedziało, że w ogóle nie pojawiłoby się na weselu.

Wesele to nie jest dobre miejsce, aby kogoś poznać

W przeszłości to wesela były jednym z głównych miejsc, gdzie ludzie nawiązywali znajomości i łączyli się w pary. Zmieniło się to całkowicie. Aż 84% singli przyznało, że na weselu nigdy nie spotkało nikogo, z kim później umówiło się na randkę.

Mężczyźni częściej od kobiet obawiają się usłyszeć pytanie o to, czemu są sami

Mogłoby się wydawać, że największym koszmarem singli na weselu są pytania wysuwane przez ciekawskie, starsze pytanie, o to, czemu ciągle są sami. Jak się jednak okazuje, nie dla kobiet! Singielki najtrudniejsze na weselu uważają to, że muszą brać udział w imprezie, podczas której celebruje się miłość i związki,a one są same (31%). Natomiast to właśnie dla mężczyzn najbardziej stresujące podczas wesela jest pytanie o to, czemu są singlami (35%). Co ciekawe, wśród pań ta odpowiedź znalazła się dopiero na trzecim miejscu. Kobiety bardziej niż pytania o swoją samotność, obawiają się, iż na weselu mogą być zdane tylko na siebie – nie będą miały przy sobie nikogo, z kim można wdać się w dyskusję bądź zatańczyć, kiedy inne pary są zajęte sobą (30%).

Samotne kobiety i tak planują ślub!

60% singielek przyznało, że zdarzyło im się w marzeniach planować dzień swojego ślubu, przy czym 54% dodało, że ma już wybrany wymarzony typ sukni ślubnej! Kolejne 44% przyznało, że powiedziałoby przyszłemu partnerowi o tym, że ma już mniej więcej zaplanowany dzień swojego ślubu! Jak się więc okazuje, brak partnera nie stanowi przeszkody przed tym, aby w marzeniach planować szczegóły własnego ślubu i wesela.


Materiał został przygotowany przez portal eDarling.pl
www.edarling.pl

* ankieta „Singiel i wesele”, 966 osób, w tym 58% kobiet

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj