Czego NIE robić na swoim ślubie i weselu

Wiemy dobrze, że od wielu miesięcy spędzasz dużo czasu nad swoją listą "rzeczy do zrobienia" w trakcie ślubu i wesela, ale musisz pamiętać także o tym, że jest co najmniej kilka innych rzeczy, których nie powinniście robić w dniu swojego ślubu i wesela. Jesteście ciekawi, co mamy na myśli? 

Zdjęcie - jakMotyle.pl

Omijanie posiłków i napojów

Oczywiście, wiemy dobrze, że w dniu ślubu i wesela będziecie bardzo zajęci rozmowami ze wszystkimi Waszymi gośćmi, tańcem i upewnianiem się, że wszyscy są zadowoleni, jednak w ferworze obowiązków gospodarzy i Młodej Pary nie możecie zapominać o jedzeniu i napojach! Pamiętajcie, że to Wasz dzień i powinniście czerpać z niego jak najwięcej, dlatego nie omijajcie posiłków i nie pozwólcie sobie na odwodnienie. Wycieczka do toalety w sukni ślubnej nie należy do najłatwiejszych, jednak rezygnowanie z napojów w tym ważnym dniu będzie miało o wiele gorsze konsekwencje niż próby skorzystania z toalety w sukni ślubnej.

Zakładanie bardzo wysokich obcasów na ślub i wesele

Wspominałyśmy już o tym wielokrotnie, jednak pozwólcie powtórzyć nam raz jeszcze – wybierzcie wygodne obuwie na dzień Waszego ślubu! Owszem, jeśli marzą Ci się mega wysokie szpilki, załóż je na część ślubną, jednak w trakcie wesela zmień obuwie na nieco niższe i bardziej komfortowe. Nie zapominaj, że dzień ślubu to najdłuższy dzień i najdłuższa noc w Twoim życiu, na pewno nie chcesz jej spędzić, siedząc przy stoliku ze względu na bolące stopy pokryte pęcherzami. Ważne również jest to, aby rozchodzić buty przed weselem, dlatego załóż je kilkakrotnie choćby na kilka chwil, aby dopasowały się do Twoich stóp i nieco rozbiły – to samo dotyczy Pana Młodego, dlatego koniecznie mu o tym przypomnij.

Nie zapominanie o sobie w trakcie przyjęcia weselnego

Drodzy Państwo Młodzi, wiemy, że jesteście gospodarzami Waszego wesela i musicie porozmawiać z każdym z Waszych gości weselnych, ale pamiętajcie o tym, żeby zachować równowagę we wszystkim. Ślub i przyjęcie weselne zleci niesamowicie szybko, dlatego pamiętajcie o sobie i o zabawie – nikt z zaproszonych przez Was gości weselnych nie będzie miał Wam za złe, że dobrze bawiliście się na swoim weselu. Nie powinniście czuć się winni tego, że spędziliście tę najważniejszą w Waszym życiu noc jedząc, tańcząc i ciesząc się sobą, dlatego jedzcie i tańczcie do woli, od czasu do czasu robiąc sobie przerwy na krótkie konwersacje z Waszymi gośćmi weselnymi.

Rozdzielanie Młodej Pary w trakcie wesela

Zgubienie swojego nowo-poślubionego Małżonka na sali weselnej brzmi nieprawdopodobnie, lecz uwierz nam – to jest możliwe! Oczywiście, najlepsi kumple Twojego nowiutkiego Męża będą chcieli odciągnąć go na bok i pogadać o starych, dobrych kawalerskich czasach, a kuzyni i wujkowie koniecznie będą chcieli go ostrzec przed małżeńskimi pułapkami. Wszystko to jest w porządku, ale nie w dniu ślubu – to Wasz dzień i powinniście go spędzić razem, dlatego nie pozwólcie sobie na to, aby rozdzielać się na dłużej niż kilka minut.

Uważaj na ilość alkoholu wypitego podczas wesela

Spójrzmy prawdzie w oczy – alkohol to nieodłączny element wesela, dlatego należy uważać, aby nie przesadzić z jego ilością. Ważne jest, aby nie zapominać o jedzeniu oraz nawadnianiu organizmu podczas picia alkoholu – dzięki temu, dzień po weselu nie będzie okraszony wizją niesamowitego kaca. Warto także uważać na to, aby nie wypić za dużo, szczególnie w przypadku Młodej Pary – przecież nie chcecie, aby wszystkie bliższe i dalsze ciocie po Waszym weselu mówiły tylko o tym, że Pan Młody wypił nieco za dużo, prawda? ;)

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj