Pierwszy taniec Młodej Pary – jak wybrać utwór?

Przygotowania do ślubu i wesela to nie tylko wybór sukni ślubnej Pani Młodej, garnituru Pana Młodego, wybór miejsca na wesele, zespołu weselnego, kościoła, menu i dekoracji. Oczywiście, wszystko to jest bardzo ważne i bez podjęcia tych strategicznych decyzji nie można przygotować ślubu i wesela, jednak jednym z równie ważnych punktów przygotowań jest wybór piosenki, do której świeżo upieczeni Małżonkowie zatańczą swój pierwszy taniec weselny.

Zdjęcie - Marcin Romański

W dobie internetu podjęcie takiej decyzji wydaje się stosunkowo łatwe – wiele serwisów muzycznych tworzy playlisty z najczęściej wybieranymi utworami, a na platformie YouTube można znaleźć mnóstwo inspiracji wraz z pokazem pierwszego tańca. Co jednak należy zrobić, kiedy jesteście rozdarci między kilkoma utworami i zwyczajnie macie problem z wyborem tego odpowiedniego? Mamy dla Was kilka porad, jak wybrać utwór na pierwszy taniec Młodej Pary – oto one!

Zdecydujcie, jaki klimat jest Wam najbliższy

W dzisiejszych czasach nikt już nie oczekuje, że Młoda Para na pierwszy taniec zatańczy walca angielskiego – obecnie nie ma sztywnych ram etykiety ograniczających wybór Młodej Pary do tylko kilku stylów, dlatego warto to wykorzystać. Usiądźcie razem i zastanówcie się, jaki styl muzyczny jest Wam najbliższy i co chcecie zaprezentować w tym ważnym dniu Waszym gościom. Musicie pamiętać o tym, że nie każdy utwór muzyczny jest odpowiedni do klasycznego walca, również nie każdy utwór popowy sprawdzi się dobrze do tańców latynoamerykańskich. Kiedy już zdecydujecie, czy chcecie przygotować się tanecznie pod okiem profesjonalisty, czy zwyczajnie zatańczyć "przytulańca" bez specjalnego przygotowania, będzie Wam o wiele łatwiej zdecydować o wyborze utworu.

Spróbujcie zatańczyć do wybranego utworu

Większość par ma przynajmniej jedną piosenkę, którą uważa za "swoją"- może to być utwór, przy którym się poznaliście, może to być także melodia, przy której Twój ukochany Ci się oświadczył, dlatego w pierwszej kolejności rozważcie którąś z piosenek, którą traktujecie ze szczególną sympatią – jak? Zatańczcie do niej! Podczas tańca zwróćcie uwagę na jej tempo – czy nie jest za wolna, zbyt szybka, a może zwyczajnie – zbyt długa? Aby upewnić się, że piosenka się nadaje, zawsze możecie poprosić o opinię publiczności – zatańczcie przed Waszymi przyjaciółmi lub rodziną – po wszystkim, na pewno powiedzą Wam szczerze, co myślą o Waszym wyborze.

Kiedy pierwsza próba nie wypali – spróbujcie raz jeszcze

Nie zrażajcie się także, jeśli pierwsza próba się nie powiedzie. Jeśli czujecie, że tylko ten utwór odpowiada Waszym wyobrażeniom o idealnej piosence na pierwszy taniec weselny, nie poddawajcie się tak łatwo, jest mnóstwo sposobów na dopasowanie wybranego przez Was utworu do Waszych oczekiwań. Jeśli utwór jest zbyt szybki lub zbyt wolny, poszukajcie jego innej wersji, być może dobrze sprawdzi się cover tego utworu w innej aranżacji, a może wersja akustyczna będzie bardziej odpowiednia? Jeśli utwór jest zbyt długi, zawsze możecie poprosić Waszego DJ-a o stopniowe wyciszanie go w wybranym momencie, a jeśli zdecydowaliście się na zespół weselny, jest bardzo prawdopodobne, że za dodatkową opłatą muzycy zgodzą się na zagranie go na Waszym weselu, w wybranej przez Was aranżacji.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Pierwszy Taniec Gdańsk czwartek, 08 luty 2018 10:34 napisane przez Pierwszy Taniec Gdańsk

    Marzy Ci się idealny pierwszy taniec? Chcesz, żeby twój ślub był perfekcyjny? Planujesz pierwszy taniec ale nie masz pomysłu? Ten kurs jest dla Ciebie idealny. W trakcie jego trwania wspólnie poznacie odpowiednie elementy tańca i przygotujecie się do tego najważniejszego wieczoru. To idealna forma dla wszystkich osób, które nie chcą brać lekcji indywidualnych.
    http://www.sosalsa.pl

Skomentuj