Ślubne kłótnie Państwa Młodych, czyli o co nie warto się sprzeczać

Wbrew pozorom, szczegóły i detale są bardzo istotne i nie na darmo używamy powiedzenia, że diabeł tkwi w szczegółach, szczególnie jeśli ma to związek z tak ważnym wydarzeniem, jak ślub i wesele. Naturalnie, spięcia na linii Pan-Pani Młoda będą się pojawiać również przy sprawach ważniejszych, dotyczących budżetu weselnego czy wyboru lokalu, jednak drobne scysje w przypadku detali są równie częste.

Ważnym jest, aby w porę zareagować i uświadomić sobie, że współpraca popłaca, dlatego starajcie się podejmować wspólnie decyzje nawet wtedy, jeśli dotyczą one drobnych detali takich jak np. wybranie rodzaju kwiatów na dekoracje. Nauczone doświadczeniem, stworzyłyśmy listę detali, które mogą wywołać kłótnię między Wami oraz sposoby na jej rozwiązanie (a jeszcze lepiej – na zapobieganie im).

Zdjęcie - Namysław Tomaka

Wieczór kawalerski i wieczór panieński

Ostatnie dni wolności wraz z ich ukoronowaniem w postaci wieczoru panieńskiego i kawalerskiego bywają częstą przyczyną kłótni pomiędzy Narzeczonymi. Bywa, że sprzeczka dotyczy kosztów przyjęcia, miejsca, w którym przyjęcie ma się odbyć, czy atrakcji towarzyszących tej imprezie, dlatego takie spory najlepiej zdusić w zalążku. Jeszcze zanim zdecydujecie o  formie Waszych przyjęć, przedyskutujcie Wasze pomysły oraz uczucia z nimi związane. Nasza rada: zorganizujcie Wasze pożegnania z życiem kawalerskim na co najmniej tydzień przed ślubem (a najlepiej, jeszcze wcześniej) – to da Wam wszystkim czas na ostudzenie emocji oraz dojście do siebie.

Brak zaangażowania w organizację ślubu i wesela

Ten punkt najczęściej dotyczy przyszłego Pana Młodego, gdyż to właśnie oni czują się mniej zobligowani do podejmowania ślubno-weselnych decyzji. Rada na to jest tylko jedna – porozmawiajcie ze sobą szczerze jeszcze przed zaczęciem przygotowań ślubnych i podzielcie się zadaniami – jeśli Twój Narzeczony nie czuje się komfortowo wybierając kwiaty, poproś go o wybranie zaproszeń ślubnych lub wyszukanie zespołów weselnych czy środka lokomocji, którym będziecie się poruszać w dniu ślubu. Tym sposobem, każde z Was przygotuje swoje propozycje, z których później wspólnie wybierzecie te najbardziej odpowiednie.

Koszty drobnych ślubnych detali

Zajmując się planowaniem budżetu ślubnego, skupiacie się głównie na tych największych kosztach, dlatego łatwo jest przeoczyć i pominąć drobne rzeczy – wymarzone przez Ciebie dekoracje z lampionów to dodatkowy koszt, na który Twój Partner nie chce wydawać pieniędzy? Przedyskutujcie to jeszcze zanim zaczniecie planować podstawowy budżet, możecie też doliczyć ekstra budżet na dodatkowe dekoracje, dzięki temu unikniecie przykrej niespodzianki i niepotrzebnych kłótni.

Strój weselny Pana Młodego

Wbrew pozorom, założenie garnituru lub smokingu w dniu ślubu nie musi być wcale takie oczywiste i bezdyskusyjne dla przyszłego Pana Młodego. O ile Ty, jako Panna Młoda wiesz, że założysz piękną suknię ślubną w fasonie księżniczki, Twój przyszły Mąż może myśleć, że zestawienie dżinsów z casual'ową marynarką i czerwonymi trampkami wystarczy. Koniecznie porozmawiajcie o tym, zanim wyślesz swojego Ukochanego na zakupy. Wybierając strój, dopasujcie go do motywów przewodnich Waszego ślubu a także wyglądu lokalu i codziennych wyborów odzieżowych Twojego Narzeczonego – jeśli jego praca wymaga noszenia garnituru na co dzień, założenie go w dniu ślubu nie będzie stanowiło problemu, natomiast jeśli codzienny ubiór przyszłego Pana Młodego jest raczej luzacki, polecamy pójście na kompromis – kolorowe szelki, zabawna mucha czy nieco sportowe obuwie mogą zrekompensować Panu Młodemu założenie klasycznego garnituru.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj