7 rzeczy, które powinnaś zostawić w rękach swojej mamy w dniu ślubu

Część mam przyszłych Panien Młodych jest mocno zaangażowana w przygotowania do ceremonii zamążpójścia swojej ukochanej córki, podczas gdy część z nich woli raczej obserwować przygotowania z bezpiecznej odległości. Niezależnie od tego, do której kategorii przyporządkujesz swoją mamę, jest kilka rzeczy, którymi tradycyjnie powinna się zająć mama Panny Młodej, my dołożyliśmy do tej listy kilka naszych propozycji zadań specjalnych dla Twojej rodzicielki – oto one!

7 rzeczy które powinnaś zostawić w rekach swojej mamyZdjęcie - Marcin Romański

Osoba pierwszego kontaktu

Podaj numer do swojej mamy wybranej przez siebie florystce, koordynatorowi weselnemu, managerowi lokalu w którym ma się odbyć Wasze wesele i wszystkim innym zaangażowanym w organizację Waszego wielkiego dnia. Aby ułatwić Twojej mamie to zadanie, przygotuj dla niej kalendarz z listą wszystkich potrzebnych jej kontaktów – tym sposobem, wspólnymi siłami osiągniecie sukces.

Wsparcie w ślubnych zakupach

Tradycyjnie, mama to kluczowy doradca podczas poszukiwań wymarzonej sukni ślubnej – dobrze wiesz, że mama zawsze jest szczera ze swoim dzieckiem, dlatego nie musisz się obawiać, że będzie złym doradcą. Mama mieszka daleko od Ciebie? To nie problem – prześlij jej zdjęcia sukni ślubnych, które Ci się podobają, ustalcie termin jej wizyty i ruszajcie na poszukiwania tej jednej, jedynej wymarzonej sukni ślubnej.

Pomocna dłoń w dzień ślubu

Wiemy, że spotkasz się o poranku podczas przygotowań ze swoją druhną, jednak nie pomijaj swojej mamy – pozwól jej pomóc sobie w założeniu sukni, zapięciu jej, ułożeniu welonu. To taka piękna tradycja, a jednocześnie symboliczne pożegnanie – mama ubiera swoją córkę po raz ostatni, oddając ją w ręce jej.

Poszukiwacz rodzinnych skarbów i pamiątek

Zwykle obowiązek wychowania dzieci w wierze i poszanowaniu tradycji spływa na rodziców, dlatego kto będzie lepszą osobą do kultywacji wszystkich tradycji religijnych i ślubnych, niż Twoja mama? Oczywiście, jeśli Twoi przyszli teściowie będą chcieli włączyć się do przygotowania tradycyjnych obrządków, jak najbardziej- pozwól im na to, jednak kto zadba lepiej o znalezienie czegoś niebieskiego, starego i pożyczonego niż Twoja rodzicielka?

Kontakt z mamą Pana Młodego

Zwykle to mama Panny Młodej wybiera pierwsza swój strój i kiedy już na coś się zdecyduje, informuje o swoim zakupie przyszłą teściową swojej córki. My natomiast uważamy, że jeśli obie Panie się już poznały, mogą wybrać się na wspólne poszukiwania strojów na ślub i wesele swoich dzieci – nic przecież nie zbliża kobiet tak, jak zakupy ;).

Gospodarz ceremonii zaślubin i wesela

Od momentu pojawienia się pierwszych gości, Twoja mama staje się gospodarzem – wita każdego z przybyłych gości i sprawia, że czują się mile widziani. To bardzo ważne, aby zamienić choćby kilka słów z każdym z zaproszonych gości weselnych, którzy dzięki temu poczują się komfortowo.

Drugi taniec jest dla mamy

Kiedy ceremonia zaślubin dobiegnie końca i rozpocznie się przyjęcie weselne, nastaje czas pierwszego wspólnego tańca Młodej Pary, a po nim, następuje drugi taniec, podczas którego obowiązkowo na parkiecie muszą znaleźć się rodzice Młodych. W końcu to dzięki nim jesteście w tym właśnie miejscu, dlatego im też należy się moment w świetle reflektorów. Cokolwiek by się nie działo – pamiętaj, że Twoja mama stoi za Tobą murem i zawsze będzie Cię wspierać.

To naturalne, że będą pojawiać się między Wami drobne spięcia i różnice zdań, w końcu ślub i wesele to bardzo emocjonujące momenty życiowe, dlatego bądź wyrozumiała i dla niej i dla siebie. Ona jest Twoją skałą i dodatkowo – Twoim głosem rozsądku, dlatego wysłuchaj jej rad, w końcu zawsze ma na uwadze Twój najlepszy interes.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Henryka poniedziałek, 18 lipiec 2016 11:54 napisane przez Henryka

    to fakt, dzisiaj jeszcze MAMA!

Skomentuj