6 rzeczy, o których Pan Młody powinien pamiętać w dniu ślubu

Procedura może wydawać się prosta: wstać, wziąć prysznic, zjeść coś, założyć garnitur i nie spóźnić się do kościoła - z grubsza o to chodzi, jednak po co się denerwować?

 6 rzeczy, o których Pan Młody powinien pamiętać w dniu ślubu
Zdjęcie - Namysław Tomaka
 

Przygotowaliśmy listę 6 rzeczy, o których powinien pamiętać Pan Młody w dniu ślubu:

 1. Zrelaksuj się!
  Jesteś fanem sportowym, a w dniu twojego ślubu są półfinały, rozgrywki lub inne aktywności? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś je obejrzał (o ile jesteś przygotowany i zdążysz na czas dotrzeć do kościoła;)). Kochasz swojego X-Boxa - zagraj w ulubioną grę. Ideą jest luz i relaks. Im mniej stresu, tym więcej radości z dniu ślubu.

 2. Powiedz Narzeczonej, że ją kochasz
  Mężczyźni z zasady zaczynają odczuwać stres dopiero przy ołtarzu, mówiąc słowa przysięgi, za to ich wybranki denerwują się za dwoje. Aby odwrócić jej uwagę od milionów stresujących spraw, skreśl kilka słów na papierze i użyj swojego drużby jako posłańca - ten drobny gest na pewno wywoła uśmiech na twarzy twojej wybranki ;). W dobie smsów zapominamy jak romantyczny bywa list od ukochanego.

 3. Zlokalizuj obrączki
  Zwykle rolę strażnika obrączek pełni świadek Pana Młodego, dlatego w jego gestii leży sprawowanie pieczy nad nimi. Upewnij się, (najlepiej kilkakrotnie)że twój świadek ma je przy sobie.

 4. Śniadanie mistrzów
  Nawet, jeśli chcesz zachować miejsce na pyszne menu, które wybraliście na swoje wesele, pamiętaj o zjedzeniu śniadania- nie chcesz przecież wykręcić orła podczas składania przysięgi małżeńskiej? ;)

 5. "...oraz że Ci nie o(d)puszczę"
  Ok, będziesz powtarzał te słowa za księdzem (lub urzędnikiem), więc teoretycznie nie powinieneś się pomylić, jednak warto znać słowa przysięgi. Przeczytaj je kilka razy, zanim pójdziesz do ołtarza.

 6. Bądź na czas
  O ile Pannie Młodej wypada spóźnić się kilka minut, o tyle Pan Młody powinien być punktualny w dniu swojego ślubu. W końcu to nie on zakłada na siebie kilka warstw koronek i innych dodatków i nie musi pocieszać mamy chlipiącej w kąciku ze wzruszenia. 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

 • Link do komentarza Natka środa, 27 kwiecień 2016 19:38 napisane przez Natka

  Mój narzeczony bedzie tak zestresowany, na pewno będę musiała go wspierać, a on mnie. Już nie mogę doczekać się tego dnia, lipiec coraz bliżej!

Skomentuj