Album, tak jak ślub, powinien być wyjątkowy

Ślub i wesele to jedne z najpiękniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Pełne wzruszenia i radości, w gronie rodziny i przyjaciół.

Te wyjątkowe chwile warto zatrzymać na dłużej, na zdjęciach. Fotografie powinny mieć oczywiście swoje honorowe miejsce - w albumie, który będzie pamiątką na całe życie i którym będzie można się pochwalić najpierw dzieciom, a później wnukom.

 tradycyjny album ślubny


Jak wybrać album dla siebie?
To zależy oczywiście od gustu oraz sposobu umieszczania zdjęć. Osobom, które dotychczas nie kupowały nigdy albumu na zdjęcia warto wyjaśnić, czym są albumy tradycyjne, a czym są albumy kieszeniowe. Te pierwsze charakteryzują się gładkimi kartami oddzielonymi od siebie pergaminem. Fotografie przykleja się na kartach np. za pomocą specjalnych przylepców, wygląda to wówczas bardzo profesjonalnie i estetycznie.  Ważnym argumentem przemawiającym za wyborem albumu tradycyjnego jest możliwość dodawania do niego zdjęć w różnych formatach np. 10x15 i 13x18 cm. Takiej możliwości nie dają albumy kieszeniowe, które mają przygotowane miejsca do dodania zdjęć w określonym formacie. W przypadku tego typu albumu zdjęć się nie przykleja tylko wkłada w specjalne "kieszenie". Jest to szybsze rozwiązanie i daje możliwość przekładania zdjęć oraz uzupełniania albumu.
Wysokiej jakości albumy fotograficzne można znaleźć w sklepie internetowym albumstyl.pl. W bogatej ofercie znajdują się ekskluzywne albumy ślubne.

Sprawdziliśmy wszystkie i na szczególną uwagę zasługują trzy kolekcje albumów ślubnych.
Pierwsza, to wyjątkowe albumy włoskie najznamienitszych mistrzów introligatorstwa, sprowadzane bezpośrednio z Mediolanu. Te albumy na pewno przypadną do gustu wszystkim, którzy cenią sobie staranność wykończenia, detale i niebanalne wzornictwo - krótko mówiąc są to ekskluzywne albumy ślubne, które są wyjątkowo odporne na działanie czasu. W tej kategorii przeważają albumy tradycyjne z kartami oddzielonymi subtelnym pergaminem, który zapobiega sklejaniu się fotografii, gdy album jest zamknięty. Oprócz albumów włoskich jest też cała kolekcja albumów polskich art deco w nowoczesnych wzorach i najróżniejszych kolorach – oczywiście również w bieli, tak pasującej do ceremonii ślubu. Ciekawą opcją, którą umożliwia sklep albumstyl.pl jest także możliwość skonfigurowania własnego albumu ślubnego. Od koloru oprawy, poprzez karty na eleganckim opakowaniu kończąc. Daje to nowożeńcom ogromne pole manewru by stworzyć swój wyjątkowy album. Tak samo konfigurowalne są albumy Exclusive. Efekt końcowy jest dostosowywany pod konkretne potrzeby klienta.

biały album ślubny

biały album ślubny


Koszt albumu ślubnego bardzo dobrej jakości to około 200-300 złotych, choć można trafić też na porządne albumy w niższej cenie. Wybierając jednak album na zdjęcia nie powinniśmy się kierować ceną, a jakością materiałów z których jest zrobionych i starannością wykończenia. W końcu taki album ma zachować się w doskonałym stanie przez lata, a owe wspomniane posiadają 10 letnią gwarancję. To nim pochwalimy się dzieciom i wnukom. Albumy fotograficzne to wyjątkowa pamiątka. Najpierw piękna okładka, a później już karty ukazujące naszą historię i najwspanialsze chwile. Do tego dochodzi jeszcze unikalny szelest pergaminu, którego nie da się niczym innym zastąpić. Prawdopodobnie dlatego przeglądanie zdjęć w albumie jest tak wyjątkowe.

Tekst i zdjęcia: AlbumStyl.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj