Nie jestem praktykującą katoliczką. Zamierzam jednak wziąć ślub w kościele. Czy są jakieś ograniczenia dotyczące uroczystości zaślubin?

Odpowiedź na pytanie użytkowniczki abcslubu.pl

Uroczystość zaślubin jest wydarzeniem, które przeważnie odbywa się w Kościele.
Zdarzają się parafie, które wymagają określonej oprawy zaślubin. Podczas spotkania z proboszczem wybranego kościoła proszę zapytać o ograniczenia dotyczące np. muzyki. Bywa, że narzeczeni chcą usłyszeć świecką , nowoczesna melodię graną przez kwartet smyczkowy. Zdarzają się ograniczenia dotyczące filmowania czy fotografowania. W danym kościele mogą być miejsca, w których operatorzy kamery bezwzględnie nie mogą się poruszać. Czasem wymagane jest od fotografa czy filmowca uprawnienie do fotografowania w miejscach sakralnych. Kolejnym ograniczeniem mogą być dekoracje kwiatowe. Jeżeli Młoda Para chce mieć kościół wypełniony kwiatami, czy nietypową dekorację należy to dokładnie ustalić, także to kto jest odpowiedzialny za ściągnięcie takiej dekoracji po ślubie. Bywa także, ze zdarzają się ograniczenia dotyczące sypania ryżu czy monet.
Narzeczeni powinni być także świadomi, iż bywają dni i okresy, w których Kościół Katolicki nie udziela ślubu. Są to min; Dni Adwentu, Dni Wielkiego Postu a także piątki.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj