Znalazłam wymarzoną suknię ślubną jednak koszt jej zakupu przekracza moje możliwości. Czy warto wypożyczyć taką suknię? Jakie są zasady wypożyczenia sukni ślubnej?

Odpowiedź na pytanie użytkowniczki portalu abcslubu.pl

Gdy zaplanowany budżet weselny nie pozwala na zakup wymarzonej sukni ślubnej warto pomyśleć o jej wypożyczeniu. Dodatkowym atutem będzie fakt, ze nie będzie Pani miała potrzeby martwić się co zrobić z taka suknia po ślubie.
Zasady wypożyczania sukien ślubnych są określane przez każdy salon, wypożyczalnię indywidualnie. Zwykle jednak decydując się na wypożyczenie musi się Pani liczyć z wydatkiem rzędu 50% ceny zakupu sukni w salonie. Rezerwacji należy dokonać ok. 3-4 miesiąca przed planowanym ślubem, aby mieć pewność, ze nikt inny jej nie wypożyczy. Dokonanie rezerwacji wiąże się zwykle z wpłata zadatku-rezerwacji ok.20% do 50% ceny zakupu. W dniu odbioru sukni ( zwykle następuje to dzień przed ślubem ) wpłaca się kaucję w wysokości pozostałych 50% , która w przypadku zniszczenia nie ulega zwrotowi.
Proponuję podpisać umowę, w której dokładnie zostaną ustalone terminy zwrotu i kary za opóźnienia. Często zdarza się, że salony oczekują zwrotu sukni w poniedziałek. Jeżeli planuje Pani sesję zdjęciową i w inny dzień proszę zaznaczyć i przesunąć termin zwrotu sukni.
Suknia do wypożyczenia jest oddawana wyprasowana, odparowana i z pokrowcem

Jednym z istotnych elementów każdego wesela jest muzyka. Odpowiednio dobrane utwory zapewnią niezapomniana atmosferę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj