6 rzeczy o których powinnaś poinformować swojego florystę przed ślubem

To już ten czas – spośród kilkudziesięciu florystów wybrałaś takiego, który najbardziej odpowiada Twoim wyobrażeniom ślubnym i cóż tu dużo mówić – jest po prostu najlepszy! Waszym wspólnym celem jest stworzenie przepięknych i unikatowych dekoracji, które nie tylko spełnią Twoje oczekiwania, ale także nie przekroczą założonego przez Ciebie budżetu weselnego. Dlatego, aby pomóc i nieco ułatwić pracę Twojego florysty, powinnaś poinformować go o kilku rzeczach. 

dekoracje ślubne. rozmowa z florystą, rzeczy które masz wiedziećBukiet ślubny - Hubert Lamański, Flower Land 
Zdjęcie - Namek Photo Factory

Data ślubu

Pierwsza i najważniejsza rzecz, jaką powinnaś przekazać floryście, to data Twojego ślubu – zawsze istnieje ryzyko, że ktoś zdążył Cię już ubiec i zakontraktował wybranego przez Ciebie florystę na ten sam termin. Dodatkowo, wskazanie dokładnej daty ślubu i wesela pozwoli floryście od razu poinformować Cię o dostępności kwiatów kwitnących w tym okresie – warto pamiętać, że wykorzystanie sezonowych kwiatów pozwoli nieco obniżyć koszty dekoracji, dlatego zamiast od razu nalegać na import drogich kwiatów spoza kraju, wysłuchaj propozycji Twojego florysty.

Budżet weselny na kwiatowe dekoracje

Musicie ustalić budżet przeznaczony w całości na dekoracje florystyczne. Określając ramy cenowe, ułatwisz swojemu floryście pracę – znając Twoje preferencje, będzie w stanie wybrać takie dekoracje, których stworzenie nie przekroczy wyznaczonej przez Ciebie kwoty. Rada od nas: 8% całego budżetu weselnego przeznacz na kwiaty – to taka optymalna kwota, która pozwoli na stworzenie pięknych i praktycznych dekoracji kwiatowych.

Kolory przewodnie

To bardzo istotna informacja, którą należy niezwłocznie przekazać Twojemu floryście – dzięki znajomości motywów przewodnich Twojego przyjęcia weselnego, florysta będzie w stanie zaproponować dekoracje w kolorach, które w sposób harmonijny połączą się z tymi wybranymi przez Ciebie jako wiodące. Nie zapomnij o tym punkcie – przecież nie chcesz, aby dekoracje weselne "gryzły się" z odcieniami przewodnimi ślubu i wesela, prawda?

Wybrany przez Was lokal weselny

Tej informacji również nie możesz pominąć w rozmowie ze swoim florystą – znajomość specyfiki lokalu może stanowić ogromne źródło inspiracji, dzięki czemu dekoracje będą dobrane tak, aby stworzyć spójną całość i uzupełnią walory wybranego przez Was lokalu. Jeśli okaże się, że Twój florysta nie miał jeszcze okazji tworzyć dekoracji do danego miejsca, zabierzcie go ze sobą na wycieczkę po nim, to znacznie ułatwi mu pracę.

Styl wesela

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na wesele w stylu glamour w sali balowej, czy klimaty rustykalne i wesele plenerowe są bliższe Twojemu sercu, nie zapomnij powiedzieć o tym swojemu floryście. Każda uroczystość jest inna, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio dopasować dekoracje do wybranej przez Ciebie tematyki.

Preferencje i koszmary kwiatowe

Ten punkt jest także istotny – jeśli jesteś uczulona na jakieś kwiaty, czy po prostu nie znosisz wyglądu/zapachu któregoś, niezwłocznie poinformuj o tym swojego florystę. Przecież nie chcesz skończyć, składając przysięgę przed ołtarzem z zaczerwienionymi oczami, mokrym nosem i kichając co kilka sekund? Warto zwrócić uwagę florysty na to, czego na pewno nie chcecie widzieć na swoim weselu a także wymienić Wasze ulubione kwiaty (jeśli takie posiadacie). Możesz także przygotować tablicę na Pintereście, na której będziesz przypinać dekoracje, które chciałabyś mieć na swoim weselu – obrazowe pokazanie tematu znacznie usprawni pracę Twojego florysty.

Materiał powstał w konsultacji z ekspertem Hubertem Lamańskim, Pracownia Florystyczna Flower Land 
www.flowerland.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj