Romantyczna opaska jako alternatywa dla ślubnego welonu

Jeszcze do niedawna, welon jako ozdoba fryzury ślubnej był nieodzownym ślubnym dodatkiem każdej Panny Młodej. Dziś jednak wiele Panien z niego rezygnuje i poszukuje dobrej alternatywy dla tego tradycyjnego, ślubnego akcesorium. Bywa też tak, że welon zwyczajnie nie pasuje do całej stylizacji ślubnej lub do wybranego uczesania, a przyszłym Pannom Młodym bardzo zależy na tym, by podkreślić odświętny i wyjątkowy charakter fryzury ślubnej.

Welon okazuje się również kłopotliwy w sytuacji, gdy przyszła Panna Młoda ma krótkie włosy lub jeśli planuje w dniu swojego ślubu pozostawić je rozpuszczone. Trudno wtedy wpiąć go we włosy tak, by się nie zsuwał i był wygodny. Idealną ozdobą ślubną do krótkich włosów oraz do włosów rozpuszczonych okazuje się opaska ślubna. Jest to nie tylko bardzo wygodna ozdoba do włosów, ale również może być niebywale romantyczna i zmysłowa, przez co doskonale odda wykwintny charakter fryzury ślubnej.

opaski ślubne, ozdoby do włosówOpaska do włosów w pięknym odcieniu zieleni - PiLLow Design
Zdjęcie - FotoGrafika

Panny Młode najczęściej wybierają delikatne opaski, zdobione cyrkoniami lub kryształkami, ale nie jest to jedyna możliwość, jeśli chodzi o tę ozdobę do włosów. Opaski ślubne mogą być bowiem wykonane z przeróżnych materiałów, dzięki czemu przyszła Panna Młoda może idealnie dopasować ją do swojej kreacji.

Do koronkowej sukni ślubnej na przykład, warto zdecydować się na opaskę ślubną, wykonaną z tej samej koronki, którą ozdobiona jest kreacja. Cała stylizacja ślubna będzie wtedy spójna i harmonijna. 

opaski ślubneOpaska do włosów z cyrkoniami Swarovski

Jeśli przyszła Panna Młoda ma gładką suknię ślubną, pozbawioną koronek, wtedy pięknie skomponuje się opaska z aplikacją wykonaną haftem sutaszowym. Ten rodzaj ozdoby dodatkowo daje możliwość dopasowania koloru opaski ślubnej, np. do koloru bukietu. Takie przełamanie ślubnej bieli, w subtelny sposób ożywia całą stylizację ślubną, nadając jej wyjątkowo oryginalnego charakteru.

opaski do włosów Opaska do włosów sutasz z perłami

Panny Młode, którym trudno rozstać się ze ślubnym welonem zachęcamy do rozważenia opaski z woalką, która stanowiła bezpośrednie nawiązanie do tradycyjnego welonu.

Miłośniczkom motywów florystycznych polecamy opaski z kwiatami, które dodatkowo można łączyć np. z koronką. W przypadku opaski wykonanej z kwiatów tekstylnych, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane sa kwiaty i czy ten materiał dobrze skomponuje się z suknią ślubną. Fatalnie bowiem będzie wyglądała opaska ślubna z kwiatami z satyny, jeśli suknia jest uszyta z jedwabiu.


opaski ślubneStalowo szara opaska do włosów z kamieniami Swarovski
opaski ślubne
Opaska do włosów z koronki, satyny i pereł

Zachęcamy Was, miłe Panie, do eksperymentowania. Spróbujcie zastanowić się, które elementy z Waszej ślubnej stylizacji możecie przenieść na opaskę ślubną, by cała stylizacja była spójna i jedyna w swoim rodzaju.

Tekst i opaski do włosów: Małgorzata Sowa, PiLLow Design
www.pillowdesign.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj