Pomoc Ślubna: Jak zorganizować wesele z mniejszym budżetem?

Na naszej skrzynce mailowej, pojawiło się ostatnio ciekawe zapytanie. Poczytajcie, jak doradziliśmy Marcie. A może macie swoje propozycje na rozwiązanie jej problemu?

Zapytanie od Marty:

Dzień dobry,
Nie wiem czy moje pytanie o radę będzie dość typowe lub nie. Przejdę do konkretu potrzebuję porady jak zorganizować drobne przyjęcie weselne.

Razem z narzeczonym mamy świadomość, iż wyprawienie wesela na wypasie do białego rana odpada z dwóch powodów:

1. nie mamy możliwości uzbierania tak dużej ilości środków finansowych na zorganizowanie wesela,
2. ja panicznie boję się bycia w takim zainteresowaniu przez wiele osób (byłam świadkową u mojej siostry i 200 osób było dla mnie strasznym stresem).

Ślub chcemy wziąć w kościele, tylko co dalej... Byliśmy w 2 domach weselnych i 1 restauracji z pytaniem jak wyceniają i jakie mają doświadczenie z obiadami weselnymi. Pierwszym problem jaki nam zarzucili to kwestia czasu, jeżeli poleje się alkohol poleci muzyka to już w tych domach weselnych widzieli problem z powiedzeniem gościom, że koniec imprezy. Z drugiej strony nie chcemy zrobić tylko obiadu gdzie się zje 1 i 2 danie a na koniec tort i powiemy "Dzięki, że wpadliście - Do widzenia".

Proszę o radę jak można zorganizować takie przyjęcie by choć trochę miało namiastkę wesela, którego zorganizować nie jesteśmy w stanie.
Dodam tylko, że uroczystość planujemy w kwietniu 2018, a samych gości na obiad możemy liczyć max. 60 osób (oboje mamy liczne rodziny i problem mamy też taki, że rodzina narzeczonego jest rozrzucona po Polsce).

Bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam,
Marta


Nasza odpowiedź:

Droga Marto,
poniżej przedstawiamy kilka z opcji, które być może pomogą w rozwiązaniu Twoich problemów.

Pierwsza nasza propozycja, to organizacja wesela „w pełnym wymiarze godzinowym”, ale w innym dniu – część restauracji czy hoteli, oferuje niższe ceny pakietów ślubnych, jeżeli wesele odbędzie się ciągu tygodnia. W tym wypadku, nie będziesz musiała rezygnować z wesela do białego rana ;)
Jeżeli jednak wolisz opcję obiadu weselnego, to spróbuj ponegocjować z restauracjami, czy i tutaj organizacja przyjęcia w ciągu tygodnia nie będzie rozwiązaniem dla ich zastrzeżeń? Ponieważ chcesz zorganizować mniejsze wesele, spróbuj skontaktować się także z lokalami, które nie są typowo weselne – może mała restauracyjka w okolicy kościoła?

Jeszcze inna opcja, którą możemy Ci zaproponować, to wybranie opcji obiadu weselnego, a po obiedzie zaproszenie gości na np. grill party do ogrodu? Być może Ty, Twoi rodzice czy ktoś znajomy posiada ogród, w którym można zorganizować takie przyjęcie? Wystarczy przygotować ogród w fajny sposób, zrobić mało kosztowne zakąski i grilla i jeśli faktycznie ilość osób jest niewielka - przyjęcie przekształci się w plenerową przyjemną zabawę.

A idąc tym tropem, może zamiast typowego wesela, ślubne przyjęcie w ogrodzie? Możesz zamówić catering, taniej kupić alkohol (ominie cię „korkowe” :)), a i sporą część wesela możesz przygotować sama. Podrzucamy historię upartej Panny Młodej, która właśnie w taki sposób przygotowała swój ślub: Szaro-amarantowe wesele upartej Panny Młodej

wesele w namiocie ceremony concept wedding planner tent wesele w plenerzeA jeżeli wesele w ogrodzie, to może wynajem namiotu i zamówienie cateringu?
Realizacja wesela w namiocie - Ceremony Concept
Zdjęcie - LMFoto

Z ważnych wskazówek:
Należy zgłosić gościom zmianę miejsca i charakteru (żeby zaopatrzyli się w odpowiednie obuwie, jeśli nie dysponujecie utwardzonym miejscem do tańczenia).
Jeśli jednak kwiecień będzie bardzo chłodny - co niestety może się zdarzyć – to warto pamiętać o przygotowaniu kocyków i ewentualne zaopatrzenie się w „grzejące lampy”, które można rozstawić w ogrodzie.

Jeżeli jednak ten pomysł nie wypali, to można jeszcze spróbować z kombinacjami:
- całość przygotować w miejscu niekoniecznie weselnym (np. wynajem samej sali) i posiłki zlecić firmie cateringowej, słodkości i zimne przekąski na wesele możesz przygotować z pomocą rodziny i przyjaciół, w formie bufetów.
- mały obiad weselny w restauracji, a „tańczoną” część wesela przenieść w miejsce mniej kosztowne, gdzie będzie można przynieść swoje jedzenie i alkohol.

Mamy nadzieję, że udało nam się choć nakierować na dobre rozwiązanie!
Powodzenia! Daj znać czy możemy jeszcze pomóc w jakiś sposób i jaką ostatecznie opcję wybrałaś :)

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Anna Help-Finanse poniedziałek, 16 styczeń 2017 16:12 napisane przez Anna Help-Finanse

    Bardzo słuszne pytanie, zwłaszcza, że ceny są naprawdę kosmiczne... Jednak osobiście uważam, że własny ślub powinien być zapamiętany na całe życie jako wyjątkowa chwila (chyba, że planujesz dodatkowych mężów:D) i nie warto oszczędzać w tej kwestii, a każdy szczegół dokładnie zaplanować i dołożyć wszelkich starań, żeby wszystko było dopracowane... :) Przecież oszczędzając chociażby na DJ, który okaże się być naprawdę beznadziejnym ze względu, że wzięłaś 'tego tańszego' stworzysz sobie dodatkowe koszta.. np. większa ilość alkoholu, bo na trzeźwo może nie będzie dało się go znieść... :) dodatkowo... może Twoje wesele będzie doskonałą lekcją jak nauczyć sobie radzić ze stresem? :)

    Pozdrawiam

Skomentuj