Suknie ślubne 2018 - Warsaw Poet - kolekcja Herbarium

Warsaw Poet to tak naprawdę nie tylko marka. To określona filozofia, estetyka, sposób odczuwania. Opisywanie świata za pomocą detalu, subtelności, fascynujących mnie kontrastów. To "trochę inne suknie ślubne", opowieść na przekór stereotypom, schematom. To suknia na ślub, ale także strój na co dzień.

suknia ślubna suknie ślubne Warsaw Poet kolekcja Herbarium 2018 ślub wesele


Suknie Warsaw Poet tworzone są z naturalnego jedwabiu, wyszukanych koronek i delikatnych siateczek. Charakteryzuje je dbałość o formę, szaleństwo i spokój jednocześnie. Oprócz regularnych kolekcji tworzymy także krótkie, spontaniczne linie składające się wyłącznie z kilku niepowtarzalnych egzemplarzy.

suknia ślubna suknie ślubne Warsaw Poet kolekcja Herbarium 2018 ślub wesele

Atelier Warsaw Poet znajduje się w Warszawie na Saskiej Kępie. Jest to kameralna przestrzeń o charakterze 'secret place'. Miejsce do spotkań, rozmów, kreowania określonego wizerunku, świat do którego zapraszamy wszystkie panny młode marzące o trochę innej sukni ślubnej. Każdą przyszłą panną młodą umawiamy na indywidualne spotkanie, na konkretny dzień i godzinę. Na naszej stronie nie ma wskazanego dokładnego adresu, z przyjemnością podajemy go podczas umawiania pierwszej wizyty. Dbamy tym samym o charakter spotkania, o to, by przymiarki były miłym, nie stresującym przeżyciem.

suknia ślubna suknie ślubne Warsaw Poet kolekcja Herbarium 2018 ślub wesele

"Kolekcja Herbarium jest absolutną wypadkową estetyki i stylów, które kocham. Nie lubię nadęcia, przerysowania, jak najbardziej uwielbiam natomiast kontrasty i eklektyzm. Styl Alexy Chung, Veruski czy Florence Welch są dla doskonałe. Fascynują mnie rzeczy, które zwracają na siebie uwagę czymś wyjątkowym, tak jakby od niechcenia, nie prosząc o to. Sporo we mnie sprzeczności, ale z latami dostrzegam, że sprzeczności te układają się w bardzo spójną historię, rodzaj podróży. Niektóre przeciwieństwa przyciągają mnie jak magnes, działają jak yin i yang. Uwielbiam ich szukać, uważnie się przyglądać.
To jacy jesteśmy, jak czujemy, jak działają nasze zmysły - to wszystko w pewien sposób ma odzwierciedlenie w sposobie ubierania. Również w tym, jaki strój wybieramy na ślub. Czy w tym dniu chcemy być kimś zupełnie innym, czy pozostać sobą. Czy jest to moment na spełnienie jakichś dziecięcych marzeń i wyobrażeń, czy też potrzeba zachowania ulubionego stylu i klasy. To się po prostu wie. Nikt nam tego nie powie dopóki same tego nie poczujemy.
Chciałam, by moja kolekcja miała w sobie coś więcej. Zależało mi, by była rodzajem opowieści. Dlatego też między innymi każdy z modeli z kolekcji 'Herbarium 2018' nosi nazwę (po łacinie) konkretnego zioła. Ma być swego rodzaju talizmanem, również dla Panny Młodej. 'Achillea', nazwa pochodząca od krwawnika. Indianie Navaho żują jego surowe łodygi w celach afrodyzyjnych, lub piją parę godzin przed randką silny napar z suszonych roślin. 'Salvia'- niegdyś w Polsce wierzono w niezwykłą moc ruty. Litewskie panny młode natomiast nosiły na głowach uplecione z niej wianki, które po nocy poślubnej palono. Nosi w sobie wiele miłości, którą można poczuć w magiczny sposób." 
tak o swojej kolekcji mówi Magdalena Socha-Włodarska, projektantka i właścicielka marki Warsaw Poet.

Zapraszamy do galerii, w której znajdziecie suknie ślubne marki Warsaw Poet z kolekcji Herbarium 2018.

Tekst i zdjęcia: Warsaw Poet,
www.warsawpoet.com


Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza katra poniedziałek, 12 marzec 2018 20:49 napisane przez katra

    dobry marketing, ale widziałam te suknie na żywo i.....serio? 5-6 tys zł za suknię, która jest zrobiona m.in z materiału za 14 zł/ mb ????
    mówię tu o siateczce w groszki, która jest tak sztywna w dotyku, że nie da się tego nosić. I wiem co mówie, bo sama kiedyś próbowałam szyć sukienkę z tego materiału, ale jest tani i sztuczny i okropnie nieprzyjemny w noszeniu. więc ja się pytam- skąd ta cena?????

Skomentuj