Inspiracje, trendy ślubne 2017 i porady w wywiadzie z projektantką sukni ślubnych Patrycją Szlażko

Wiele Panien Młodych wciąż poszukuje swojej jedynej i wymarzonej sukni, często nie wiedząc do końca, jaki model będzie dla nich odpowiedni. Aby pomóc nieco w tym ważnym wyborze, poprosiłyśmy Panią Patrycję Terkowską-Szlażko o kilka słów. Jesteście ciekawe, co nam powiedziała? Zapraszamy do lektury!

suknia ślubna, wymarzona suknia ślubna, projektantka patricia szlażko, Suknia ślubna - Patricia Szlażko Atelier
Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Skąd czerpnie Pani inspiracje?

Inspiracją, niezmiennie i zawsze jest i będzie dla mnie kobieta, jej piękno, subtelność, zmysłowość, delikatność i jej sylwetka. Projektując, zawsze robię to z myślą o przyszłej właścicielce sukni, staram się ją sobie wyobrazić, namalować. Jednocześnie inspirują mnie jak zawsze formy minimalistyczne, nieprzesadzone, często odwołuję sie do mody starożytnej Grecji. Tym razem wszystko to zostało zamknięte w klimacie boho, naturalnym, swobodnym i bardzo dziewczęcym – to coś, co bardzo lubię i cieszę się, że jest to zgodne z trendami, które oczywiście zawsze mniej lub bardziej wpływają na projekt, który zawsze musi być zgodny z moim wewnętrznym "ja" projektanta.

Stworzona przez Panią najnowsza kolekcja sukni ślubnych jest utrzymana w klimacie boho - skąd taki pomysł?

Jak już wcześniej wspomniałam, trendy zwykle wpływają na projektowane kolekcje, w obecnym świecie trendy są wyznaczane tak mocno, prognozowane z tak dużym wyprzedzeniem, iż trudno byłoby się od nich całkowicie odizolować i projektować tylko to, co się chce. Myślę, że trendy mogą być bliższe lub bardziej odległe projektantowi, ale zawsze będą miały wpływ na ogólny zarys kolekcji. W moim przypadku, minimalizm i sensualność oraz ogromne zamiłowanie do koronki bardzo dobrze współgra z obwiązującymi trendami. Być może też na tą kolekcję patrzy się przez pryzmat trendu boho i dlatego taka boho się ona wydaje.... Prawdą jest, że wiele modeli, które się w niej znalazły mogłyby również świetnie wpasować się w inny styl lub trendy mody. Myślę, że można w niej też dopatrzyć się stylu klasycznego, a także nawet trochę stylu rockowego... Cóż, w końcu boho to eklektyzm i fuzja wielu stylów - i to właśnie w nim uwielbiam.

Do jakich Panien Młodych kieruje Pani swoją ofertę?

Moja oferta skierowana jest do dziewczyn, które cenią sobie niebanalne projekty, a jednocześnie minimalizm w formie. Suknie mojego projektu odznaczają się wygodą i komfortem noszenia i, co najważniejsze, są kobiece – tworzę suknie ślubne, które podkreślają walory kobiecej sylwetki.

Jakie trendy uważa Pani za wiodące w tym sezonie i co Pani zdaniem będzie modne w sezonie 2017?

W tym sezonie oczywiście króluje styl boho, jednak już od kilku sezonów można zaobserwować zjawisko w modzie, które jest stosunkowo nowe. Polega ono na tym, że zwykle nie ma tak silnego, dominującego trendu, są natomiast inspiracje, na które wpływ maja różne style i nurty mody. Z pewnością jednak aktualnie ważne jest aby to, co nosimy podkreślało, oprócz naszej sylwetki i jej walorów, naszą osobowość. W dzisiejszych czasach, wybór odzieży to nie tylko bezmyślne podążanie za modą i trendami. Obecnie, ubiór to sposób wyrażenia siebie, zabawa w trendy - tak, zabawa w modę, oczywiście, ale przy dużej świadomości, w czym wyglądamy naprawdę dobrze i jakie kroje są dobre właśnie dla mnie. Moda ślubna zmienia się bardzo dynamicznie, zmieniają się nie tylko trendy w niej obowiązujące ale też to, czego od mody ślubnej oczekują klientki i to właśnie ma największy wpływ na to, co ostatecznie jest modne i co będzie modne w sezonie 2017.

Jakie ma Pani rady dla Panien Młodych poszukujących swojej wymarzonej sukni ślubnej?

Gdy Panna Młoda wybiera suknię, powinna zwrócić uwagę przede wszystkim na to, w czym wygląda dobrze. Często zdarza się, że młode dziewczyny, które są jeszcze nie do końca świadome swojej sylwetki, mają wizję sukni, którą widziały na zdjęciu, a w rzeczywistości może okazać się, że nie koniecznie jest to ta właściwa suknia. Dlatego warto posłuchać rad innych, ale też nie starać się zadowolić wszystkich, ponieważ to jest niemożliwe. Niestety, często obserwuję, jak dziewczyny chcąc zadowolić mamę, babcię lub teściową, zapominają o sobie i swojej wizji siebie w ten jedyny, wyjątkowy dzień. W takiej sytuacji rozmawiam z przyszłą Panną Młodą i mówię jej, że krewne miały juz swój ślub, a teraz jest kolej na Ciebie. Warto słuchać siebie, jednocześnie zwracając uwagę na wygodę i możliwości, jakie daje nam dany model sukni, czy będzie on pasował do charakteru przyjęcia i naszego temperamentu. Oczywiście zawsze należy zwrócić uwagę na jakość materiałów i szycia sukni. Wybór powinien być też dopasowany do typu sylwetki oraz typu kolorystycznego przyszłej Panny Młodej.

Na co Panna Młoda powinna zwrócić uwagę podczas przymiarek sukni ślubnej?

Przymiarki to kluczowy moment w zakupie sukni ślubnej. To moment, gdy suknia jest już wybrana, decyzja została podjęta, a teraz musimy dopilnować, aby suknia leżała idealnie i jednocześnie dawała poczucie komfortu i nie ograniczała ruchów. Ważnym elementem jest długość sukni i tu zawsze należy mieć już docelowe buty ślubne.

Wywiad został przeprowadzony z Patrycją Szlażko, projektantką i właścicielką marki Patricia Szlazko Atelier.
www.patriciaszlazko.com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj