5 rzeczy o których powinnaś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na uszycie sukni ślubnej

Spójrzmy prawdzie w oczy – na rynku dostępne są setki, a nawet tysiące modeli sukni ślubnych, jednak nie każda z przyszłych Panien Młodych znajdzie swoją jedyną i wymarzoną suknię na wieszaku ślubnego butiku. Wbrew pozorom, bardzo wiele kobiet decyduje się na suknię ślubną uszytą specjalnie na zamówienie, co oczywiście jest idealnym rozwiązaniem dla niezdecydowanych Panien Młodych, które mają wizję sukni, jednak nie mogły jej nigdzie znaleźć. Kiedy już zdecydujesz, komu powierzyć wyjątkowe zadanie zaprojektowania i uszycia Twojej sukni ślubnej, musisz pomyśleć o kilku innych rzeczach, ale nie martw się – przygotowałyśmy dla Ciebie małą ściągę. 


Suknie ślubne - Joanna Niemiec Atelier
Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Przymiarki, przymiarki i... przymiarki sukni ślubnej

Szycie sukni ślubnej na wymiar wiąże się z tym, że na pewno na jednej przymiarce się nie skończy, dlatego pomyśl o tym na wiele miesięcy przed weselem – przecież nie chcesz do dnia ślubu zastanawiać się, czy na pewno zdążycie z uszyciem sukni, prawda?

Ostateczną cenę sukni ślubnej poznasz po jej uszyciu

Musisz być przygotowana na to, że projektant nie będzie w stanie podać Ci dokładnej wyceny Twojej sukni ślubnej, a jedynie przybliżoną – ma to związek z cenami materiałów, z jakich będzie uszyta Twoja suknia, a także czasem pracy i ilością poprawek, dlatego pamiętaj o tym. Dobrym pomysłem będzie założenie nieco większego budżetu, niż pierwotny, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z nagłym wzrostem kosztów.

Przyjdź do projektanta sukni ślubnych z pomysłami i inspiracjami

Zanim wybierzesz się na pierwszą wizytę do swojego projektanta, przygotuj garść inspiracji – mogą to być luźne szkice, wycinki z gazet, lub wydrukowane zdjęcia, dzięki temu, Twój projektant zyska ogólny zamysł Twojej wymarzonej sukni ślubnej i będzie w stanie stworzyć projekt na miarę Twoich oczekiwań. Bądź obecna przy procesie twórczym – to pozwoli Ci na stały wgląd w postęp prac nad Twoją suknią ślubną.

Nie wprowadzaj zbyt dużo zmian do pierwotnego projektu sukni ślubnej

Kiedy już projekt Twojej sukni ślubnej będzie gotowy, staraj się go nie zmieniać - wiemy, że jest to ogromna pokusa, ale musisz pamiętać, że nagłe zmiany to dłuższy czas pracy projektanta, a także większe wydatki. Zanim zdecydujesz się wprowadzić kolejną zmianę, zastanów się poważnie, czy macie na to jeszcze czas oraz, czy Twój budżet przeznaczony na suknię ślubną nie zacznie pękać w szwach.

Marzenia nie równają się rzeczywistości

Pamiętaj, że Twoja suknia ślubna nie będzie wyglądać dokładnie tak, jak sobie ją wymarzyłaś, dlatego bądź otwarta na pomysły i wizje swojego projektanta i wysłuchaj jego rad, a Twoja suknia ślubna na pewno będzie przepiękna. Nie odrzucaj nowych i ciekawych pomysłów od razu na wstępie, być może, wspólnie stworzycie jeszcze cudowniejszą suknię ślubną, niż Twój pierwotny zamysł? :)

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj