Dekolty w sukniach ślubnych. Jaki wybrać dla siebie?

W przygotowaniach do ślubu samoświadomość własnego ciała odgrywa wyjątkową rolę. Tu nie ma miejsca na przymykanie oka i zaklinanie rzeczywistości, bo takie zabiegi mogą jedynie odwrócić się przeciwko nam.

Dekolt i górna część tułowia gra "pierwsze skrzypce" w przypadku kreacji ślubnej. Warto zatem wybrać taki fason, który uwydatni, co warte uwydatnienia i ukryje, co niekoniecznie należy podkreślać. Rodzajów dekoltów jest wiele. Jaki wybrać ten właściwy, który stworzy duet doskonały z naszym ciałem?

Podstawowa zasada brzmi: układ pionowy wysmukla, poprzeczny poszerza. Warto pamiętać, że elementami optycznie wysmuklającymi są również: pionowe rozcięcia, rzędy guzików,puszczone w dół szale – oraz to, co nas najbardziej interesuje czyli układające się pionowo dekolty.

Dekolt V zdecydowanie pasuje dla kobiet, które pragną się wizualnie wysmuklić. Po takie rozwiązanie powinny sięgnąć panie z dużym biustem bądź szerokimi ramionami. Paradoksalnie dekolt V świetnie nada się również dla kobiet z niewielkimi piersiami, ale masywniejszą sylwetką.

suknia ślubna z dekoltem V
Dekolt V w sukni ślubnej


Łódka to ciekawa propozycja dla tych pań, które mają drobne ramiona – masywne w tym fasonie nie wypadną najlepiej. Łódka dobrze komponuje się z niewielkim lub średnim biustem, dodatkowo – taka z kaskadami może przydać kilka centymetrów w obwodzie piersi. Pamiętaj, że jeżeli masz długą szyje dekolt ten optycznie ją skróci. A zatem, jeśli wręcz przeciwnie: szyję masz krótką i masywną – zrezygnuj z łódki.

suknia ślubna z dekoltem łódka
Dekolt łódka


Gorset wykończony dekoltem w serduszko posłuży sylwetkom drobniejszym o niedużym i średnim biuście, nie wymagającym większego wsparcia. Dobrze wyglądają w nim panie o szerokim obwodzie ramion i raczej krótkiej szyi.

suknia ślubna z dekoltem w serduszko
Suknie ślubne z dekoltem w serduszko


Dekolt z prześwitem będzie odpowiedni dla kokietek, które lubią pokazać kawałek ciała, jednak w sposób możliwie subtelny i zawoalowany. To doskonała alternatywa dla pań z dużym biustem, które nie zamierzają go zakrywać (i słusznie – dekolty pod szyję przy sporych piersiach dodają sylwetce kilogramów), a jednocześnie nie chcą wyglądać wyzywająco.

suknia ślubna z dekoltem z prześwitem
Dekolt z prześwitem


Tekst, zdjęcia i suknie ślubne: Annais Bridal

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj