Jak znaleźć suknię ślubną dla niewysokiej Panny Młodej? Poradnik ślubny

Niski wzrost u kobiety to żadna przeszkoda, by wyglądać dobrze na co dzień. Jednak w dniu ślubu, kiedy cała uwaga skupia się na Pannie Młodej, warto zastosować kilka zgrabnych sztuczek, by proporcje ciała wypadły najkorzystniej, a niski wzrost nie przykuwał uwagi gości bardziej, niż tego chcemy.

Jedną z podstawowych rzeczy, od których należy zacząć przy doborze sukni ślubnej to jej fason. Niewysokie kobiety powinny pamiętać o tym, iż wszelkie bajkowe suknie typu princessa to krój, z którego należy zrezygnować na wstępnie. Natomiast doskonałym wyborem w tym przypadku jest fason empire, czyli z podwyższonym stanem. Optycznie wydłuża sylwetkę, kamuflując przy tym niski wzrost. Wiele takich modeli można odnaleźć np. w kolekcji Annais by Ola La:


Kobiety niskie i filigranowe o nienagannych proporcjach doskonale odnajdą się w tzw. „rybie”, natomiast jeżeli Panna Młoda nie chce tak bardzo podkreślać linii bioder oraz talii powinna wybrać zbliżony fason, lecz z luźno puszczonym dołem. Linia główna Annais oferuje wiele modeli w tym kroju:


Kolejna istotna kwestia to zdobienia. Warto pamiętać, by suknia nie opiewała w zbyt bogate i liczne przystrojenia, a jeśli już jest - to raczej drobne i subtelne. Zwracajmy uwagę na materiały - zwiewne i lekkie szyfony oraz tiule nie przytłaczają i nie obciążają dołu sukni! Unikajmy również przesadnych koronek- niech ich wzór będzie możliwie drobny i regularny.

Pamiętajmy także o odpowiednim obuwiu – wysoki obcas i platforma dodają dobre  kilkanaście centymetrów. Warto jednak, by było to obuwie sprawdzone wcześniej, a nie „prosto z pudełka”. Ślub i wesele to piękny, lecz ogromnie wymagający czas, w którym Panna Młoda nie może sobie pozwolić na niewygodne buty i grymas cierpienia na twarzy. Wręcz przeciwnie – należy go pamiętać jako jeden z najcudowniejszych dni w naszym życiu!

Tekst i zdjęcia: Annais Bridal

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj