Poradnik Panny Młodej- jak znaleźć wymarzoną suknię ślubną.

Już od dnia zaręczyn Wasze myśli zaczynają krążyć wokół sukni ślubnej.

Interesujecie się jakie salony są w Waszym mieście, gdzie i jaką kreację kupiła Wasza najlepsza przyjaciółka. Na stronach internetowych zaczynacie oglądać tysiące modeli. W głowie powstaje  wizja tego, jak chciałybyście wyglądać w tym wyjątkowym dniu i z niecierpliwością czekacie na dzień rozpoczęcia poszukiwań  wymarzonej sukni ślubnej.

Zapewne już nie raz słyszałyście o tym, by na przymiarki zabrać odpowiednią bieliznę, buty , unikać mocnego makijażu. Wiecie też już na pewno,  jaka suknia pasuje do jakiej figury. Nie chcemy się powtarzać i pisać po raz kolejny o tym samym.


Zachęcamy do lektury troszkę innego spojrzenia na poszukiwanie i wybór sukni ślubnej:

Każda z Was zaczyna od poszukiwań sukni w Internecie. Czy to dobrze? Zdjęcia sukien na modelkach, które pozują nieruchomo do zdjęcia i później dodatkowo są retuszowane, a na Was w przymierzalni to dwie różne historie. Niejednokrotnie suknia, która zachwyca na zdjęciu w rzeczywistości może zawieść Wasze oczekiwania. Dlatego nie szukajcie sukni marzeń w Internecie tylko w salonach.
Nie zakładajcie też, że musicie odwiedzić wszystkie salony, które znajdują się w Waszym mieście. Znajdźcie  około 3-4 salony , które uważacie, że są warte odwiedzenia i na nich skupcie się w pierwszej kolejności.

Gwarantujemy, że znajdziecie tam swoją suknię a zwiedzanie większej ilości miejsc tylko pomiesza w głowie i sprawi, że już żadnej z kreacji nie będziecie pewne.

Przygotujcie się przed wizytą w salonie na pytania Pań tam pracujących: „Jaka jest wizja Waszej sukni ślubnej?”,
„Jakie typy  i kroje  Wam się podobają?”,
„Czy chcecie suknię skromną, czy też bogatszą w aplikacje?”.

Pomoże to wybrać pierwsze modele do mierzenia i obrać dalszy kierunek poszukiwań „tej jedynej”.

Przymierzajcie różne fasony i kroje sukien,  również  te, które proponuje nam konsultantka  w salonie, mimo,że mogą na pierwszy rzut oka w ogóle Wam nie przypaść do gustu. Nie kosztuje Was to nic poza czasem, a niejednokrotnie możecie się zdziwić jaki będzie efekt końcowy.

Nie odrzucajcie z góry sukni ze względu na jakiś mały drobiazg, który się Wam nie podoba na manekinie lub wieszaku, ponieważ może okazać się, że gdy założycie suknię efekt całości będzie zaskakujący i bardzo Wam się podoba.

 Wybór osoby towarzyszącej w wyborze sukni –  to bardzo ważna kwestia. Niejednokrotnie osoby, które mają Wam pomóc, tak naprawdę przeszkadzają i nie potrafią obiektywnie doradzić. Zdania typu  „Ja bym takiej sukni nie wybrała”, „Mi się ta aplikacja nie podoba”, „Wolę krój księżniczki” świadczą, że osoba towarzysząca nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wybierana jest suknia nie dla niej, tylko dla PM będącej w przymierzalni. Najważniejsze jest, czy PM suknia się podoba i czy się w niej dobrze czuje. Osoba towarzysząca może ocenić, czy dana suknia pasuje do charakteru i figury PM. Sama suknia to kwestia bardzo indywidualna i jeżeli Wam się suknia szalenie podoba, to nie rezygnujcie z niej tylko dlatego, że np. Wasza koleżanka wybrałaby na swój ślub zupełnie coś innego.
Zanim zaproponujecie komuś, by poszedł z Wami na poszukiwania pomyślcie dobrze, czy faktycznie będzie dla Was obiektywną pomocą.

Ostatnia kwestia – szukanie sukni do momentu, aż od razu poczujecie po założeniu sukni, że „ to ta jedyna – nasza suknia ślubna”. Bardzo przed tym przestrzegamy, gdyż fakt, czy moment  ten się pojawi, czy nie zależy tylko i wyłącznie od Waszego charakteru. Niektóre z PM są bardzo zdecydowane, inne mniej. Te pierwsze faktycznie mają swoje zdanie i to głownie one same bez większej pomocy decydują o swojej sukni ślubnej. U nich również łatwiej przyjdzie ten efekt pierwszego wrażenia. Panie, które z natury są niezdecydowane i potrzebują dużo czasu, by zakupić choćby jeansy, zawsze będą miały wątpliwości i będą potrzebować opinii wielu osób i  więcej czasu na podjęcie ostatecznego wyboru.
A jak wiemy, dogodzić nie da się wszystkim, zatem kolejne opinie będą się bardzo różnić a PM dalej nie będzie umiała zdecydować.

Zatem drogie Panny Młode – to Wasz dzień, Wasz Ślub i Wasza Suknia Ślubna. Nie starajcie się zadowolić wszystkich dookoła. Najważniejsze, byście same się sobie podobały i czuły się fantastycznie a my gwarantujemy, że dla Pana Młodego, będziecie NAJPIĘKNIEJSZE!

Doradzał: Salon Mody Ślubnej NADIA w Łodzi
 www.suknieslubne-nadia.pl

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Margo poniedziałek, 18 luty 2019 14:23 napisane przez Margo

    Polecam salon sukni ślubnych Carmen w Warszawie. Bardzo duży wybór i bardzo miła i fachowa obsługa. Ceny jak na Warszawę nie są wygórowane a i jeszcze można się delikatnie targować:-). Nie było problemu z przymierzaniem kilkunastu sukien, wiec plus bo ja byłam bardzo niezdecydowanym klientem i zmieniałam zdanie co wizytę w salonie, wiec naprawdę bardzo cierpliwa obsługa. Polecam.

Skomentuj