Nowomodne Vintage. Suknie ślubne - trendy 2014.

Przeglądając propozycję wielu znanych projektantów sukien ślubnych, odnajdziemy wspólny mianownik, bardzo charakterystyczny dla obecnego sezonu ślubnego 2014 - duża ilość koronki.

Koronki podanej w różnej formie.
W kolekcjach pojawiły się "nowe" modele sukien, które są alternatywą w propozycji dla Pań, które nie widzą siebie w roli "córy królewskiej" czy " syreny z głębin".

Dużą popularnością w 2014 cieszą się modele, w których możemy odnaleźć coś zaskakująco znajomego, bliskiego. Koronkowe długie rękawy przypominają obrazy z przeszłości, które mogliśmy podziwiać w albumach babcinych, gdy to nasza Babcia była królową wieczoru. Rękawy nadają elegancji i wdzięku - nie można temu zaprzeczyć.

Zapożyczenia, inspiracje, a i w końcu dosłowne przeniesienia pewnych elementów kreacji zestawionych z aktualnymi upodobaniami i nowymi materiałami charakteryzują zawsze modny styl vintage. Styl, który często zostaje wybierany przez Panny Młode na temat przewodni ślubu i wesela.

Modele sukienek powstające w duchu, stylu vintage nie są sukienkami dokładnie po naszych babciach, a może trochę i szkoda... Szafy babć często zawierają prawdziwe skarby.

Modele sukien ślubnych 2014 utrzymane w stylu vintage mają właśnie długie rękawy, zabudowany dekolt nieraz pod samą brodę zwieńczony pięknych kołnierzykiem, guziczki i długość sukienki np. 7/8. Oddech zapierają sukienki niemal całe „oblane” koronką na idealnie, bardzo kobieco skrojonym modelu. Można też wybrać bardzo subtelną, prostą sukienkę i zestawić z  długim, bardzo zdobnym welonem albo fascynatorem z tasiemką.

Lata 20-te czy lata naszych babć mają w sobie czar minionych stuleci. Poza tym ekranizacja Wilekiego Gatsby i charakter stylizacji z filmu wiedzie prym w tym roku w ślubach tematycznych.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z bardzo zmysłowymi i jakże oryginalnymi modelami sukien w stylu vintage znalezionymi w kolekcjach 2014.

Tekst: Agnieszka Wątroba, Redakcja abcslubu.pl

Pronuptia Paris
Pronuptia Paris
Pronuptia Paris
Salon Afrodyta, Rzeszów
Salon Afrodyta, Rzeszów
Annais Bridal
Annais Bridal
Salon White, Warszawa
Salon White, Warszawa
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj