Kiedy rozpocząć poszukiwanie sukni ślubnej?

Odpowiedź na pytanie użytkowniczki.

W dorocznym „wyścigu panien młodych” tłumy kobiet, ryzykując własnym życiem, a co najmniej zdrowiem, szturmują Filene's Basement's Bridal Gown, najsłynniejszą amerykańską wyprzedaż sukien ślubnych. Wiele czyni to w myśl zasady, że jak już znajdzie się suknia( często kilka naraz), to znajdzie się i narzeczony.

W Polsce, jak na razie (i oby tak dalej), logika i chronologia tych wydarzeń wydaje się być zachowana, ale pytanie – kiedy po suknię ślubną – nurtuje wiele kobiet. Nie wszystkie wiedzą, że branża ślubna dyktuje w tej sprawie swoje warunki i ta niewiedza może mieć fatalne skutki. Jeżeli zależy Ci na znalezieniu idealnej dla siebie sukni ślubnej, nie zwlekaj do ostatniej chwili. Zacznij poszukiwania już 8-6 miesięcy przed ślubem. Wiele salonów oferujących gotowe kolekcje wymaga min. 4-5 miesięcy na realizację Twojego zamówienia. Suknie, wiszące na ekspozycji nie nadają się do kupienia, są wielokrotnie mierzone, często uszkodzone.

Salon zamawia suknię specjalnie na Ciebie, na Twój rozmiar, ale czasami potrzebne są poprawki na miejscu. Firmy szyjące na indywidualne zamówienie również proponują podobne terminy. Szycie ekspresowe może zaowocować dużo większym kosztem. Ideałem jest, aby Twoja suknia ślubna, wymarzona, piękna i gotowa, wisiała w Twojej szafie już kilka tygodni przed uroczystością. Zadbaj również, aby zapewnić sobie możliwość ostatecznej poprawki, na wypadek, gdyby przedślubny stres spowodował u Ciebie utratę wagi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj