Moda ślubna 2012 - trendy.

Moda ślubna nadal czerpie z bogactwa stylów.

Suknie, które będą królowały na ślubach i weselach w nadchodzącym sezonie ślubnym to zarówno pełne przepychu, mieniące się kamieniami kreacje księżniczek, jak też subtelne kreacje zdobione marszczeniami lub falbanami. Jednak słowo, które najlepiej pasuje do obecnego trendu to lekkość. Najmodniejsze suknie wykonane są z tkanin lekkich, zwiewnych, transparentnych. Szyje się je z tiulu, szyfonu, muślinu, organzy. Tkaniny te idealnie nadają się na falbany, obszerne marszczone spódnice jak i proste lejące, otulające sylwetkę, subtelne suknie (zdj. 1) Trend oscylujący wokół falban i falbanek, wystrzępionych tiuli, to propozycja zdecydowanie dla Pań z temperamentem (zdj. 2,3). Dla kontrastu mamy styl minimalistyczny - czyli powściągliwa elegancja, prostota i naturalność. Suknie te noszone bez kół i usztywnień, pięknie wirują w tancu, są lekkie i zwiewne (zdj. 4). Dodatki do nich są stosowane bardzo oszczędnie lub przeciwnie - jeden, dwa wyraziste elementy w nowoczesnym stylu.


Następny tren możemy nazwać - koronkowa panna młoda. Suknie te nadają królewskiej dostojności oraz elegancji. Idealna propozycja dla kobiet o romantycznym usposobieniu. Ostatnim trendem w tym sezonie, jest styl lansujący kreacje uszyte z gładkich, lśniących tkanin (zdj. 5). Główną ozdobą tych sukien jest ekskluzywna tkanina i ewentualnie jeden wyrazisty błyszczący element. Tu w ozdobach liczy się nie ilość, a jakość. Trend ten można nazwać - lśnienie.


Kolory dominujące to biel i diamond white. Ecru zdecydowanie odeszło w cień. Suknię można ożywić dodatkiem np. paskiem w zdecydowanym lub pastelowym kolorze (zdj. 6). Podsumowując w 2012 różnorodnośc form i wzorów z dominacją lekkości i bieli.

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl - Projektant mody ślubnejDorota Wróbel / Fasson

Zdjęcia: BW.Studio dla Fasson-Dorota Wróbel
www.fasson.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj