Idealna suknia ślubna od projektanta

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Obecnie salony mody ślubnej wypełnione są po brzegi niemal identycznymi kreacjami. Jest to po prostu przemysł, a to często oznacza produkcję dużych ilości podobnych produktów w celu ograniczenia kosztów. Nasuwa się pytanie, co z naszą wizją wymarzonej sukni? Często rezygnujemy z naszych marzeń i kupujemy to co jest, co mniej więcej pasuje do nas.

Pojedyncze egzemplarze w salonach sukien ślubnych są drogie, wymagają indywidualnego podejścia do klienta, czasu, dodatkowych finansów, a przecież trzeba jeszcze na nich zarobić. Kompromis między zasobnością kieszeni właściciela, rynkiem a najnowszymi trendami powoduje, że suknie w wielu salonach są niemal identyczne.

 

Oczywiście możemy znaleźć tzw. „perełki”, a wtedy salon błyszczy i jest odwiedzany częściej niż pozostałe.

Co wyróżnia suknię ślubną od projektanta?

Przede wszystkim idealne dopasowanie pod względem figury, oczekiwań wizualnych, dopracowanych detali. Panna Młoda czuje się w niej swobodnie, jak we własnej skórze. Wszystko od początku do końca jest takie, jak wymarzyła sobie klientka. Taki projekt powstaje z jej wyobraźni i marzeń o tej jedynej najpiękniejszej sukni. Projektant, stylista długo rozmawia o tym, co warto pokazać, co ukryć, i jak to się ma do przedstawionej wizji z marzeń. Kupiona suknia jest przygotowana na wzorcowy rozmiar, który następnie dopasowywany jest w salonie.

Natomiast przy zamówieniu indywidualnym można dopasować model do wszystkich asymetrii ludzkiego ciała, gdyż należy pamiętać o tym, że niewiele osób ma rozmiary idealnie pasujące do tabel. Czasami wymiary kompletnie nie mieszczą się w standardzie, a gdzie marzenia
i wyjątkowość? Wtedy, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, pojawia się możliwość zamówienia u projektanta bajecznego stroju
z dbałością o szczegóły, najwyższą jakość wykonania, eksperymentowania w fazie wstępnej, wprowadzania zmian na bieżąco przy nieograniczonej niczym wyobraźni panny młodej i twórcy.


Ważne jest podejście indywidualne, gdzie forma powstaje po dokładnym jej dopasowaniu do ciała i wszystkich jego kształtów. Przy pomocy pewnych zabiegów można „zaczarować” i uwydatnić niektóre elementy w taki sposób, iż wszystko stanie się idealne i będzie podkreślało wdzięk, urodę oraz osobowość klientki. Nieopisaną zaletą sukien szytych indywidualnie jest to, że w trakcie przyjęcia weselnego kobieta ma przeświadczenie o tym, że wszystko jest na miejscu i o nic nie musi się martwić, niczego nie musi pilnować. Daje to niesamowity komfort psychiczny i poczucie pewności, że wygląda i czuje się tak pięknie, jak to sobie wymarzyła.

Kto najczęściej zamawia suknię u projektanta?

Jest to kobieta zdecydowana, pragnąca czuć się dobrze i wygodnie, a zarazem bardzo wyjątkowo i niepowtarzalnie, w tak ważnym dniu. Ma jasno określoną wizję indywidualnego projektu lub zupełnie skrajnie - nie ma żadnego pomysłu, jednocześnie nie mogąc wybrać modelu odpowiedniego dla siebie z tych, które dostępne są na rynku. Lubi i chce brać udział w procesie powstawania projektu. Wtedy tak naprawdę może, dzięki współpracy z projektantem, stworzyć i urzeczywistnić swoją wizję lub odkryć, co tak naprawdę chce włożyć na siebie, by spełnić marzenie o ślubie jak z bajki.

Projektant, stylista dba o to, by klientka czuła się zaopiekowana na 150%, zajmuje się całą stylizacją, jak makijaż czy dobór dodatków również dla pana młodego. To wszystko stanowi jedną całość i daje idealny efekt końcowy.


Jakie tkaniny i dodatki sprawdzają się najlepiej w pracy nad suknią ślubną?

Wszystkie tafty, organzy, tiule, szyfony i wszelkiego rodzaju koronki. Dobrym pomysłem jest użycie pasmanterii, nie koniecznie przeznaczonej do sukien ślubnych, której oferta na rynku jest bardzo bogata, a co sprawia, że suknia jest unikatowa. Fajnie jest wykorzystać jako materiał naturalny jedwab i inteligentne tafty. Czasami wykorzystuje się piórka lub kawałki sznurka, koraliki... Tak naprawdę dobór tkanin i komponentów zależy od wyobraźni i możliwości finansowych, jakimi dysponuje klientka.

Jak wygląda spotkanie z projektantem i tworzenie tej idealnej sukni?

Po pierwsze, panna młoda przychodzi i opowiada w czym chciałaby wystąpić w dniu swojego ślubu. Rozmawia się o tkaninach i o tym, jak ma wyglądać suknia, jak wpasować w projekt marzenia klientki. Później inspiracji szuka się w sieci, programach modowych. Czasami najzwyklejsza sukienka, a ozdobiona koronką i wykonana z jedwabiu, okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Jakie są koszty sukni od projektanta?

Wszystko zależy z jakim salonem porównuje się cenę. Na pewno suknia szyta na miarę nie jest dużo tańsza, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest jedyna w swoim rodzaju. Ma się kontrolę nad jej powstawaniem i można wprowadzać zmiany w trakcie szycia. Cena sukni wykonanej na zamówienie uzależniona jest jedynie od kosztów użytych materiałów oraz czasochłonności i pracochłonności zlecenia.

Tekst i fot.: Atelier Ambris
www.ambris.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj