Suknia ślubna, dodatki, kwiaty...

Odpowiedź na pytanie użytkowniczki.

Dzień, w którym weźmiecie ślub z pewnością będziecie chcieli zapamiętać, jako jeden z najcudowniejszych momentów w Waszym życiu. Aby jednak wszystko odbyło się zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i marzeniami powinniście działać metodycznie, systematycznie i zgodnie z obranym planem, konsekwentnie wcielając go wżycie. Podejmowanie ważnych decyzji i ustalanie wszelkich szczegółów dotyczących uroczystości ślubnej na pewno wyda Wam się dużo prostsze i przyjemniejsze jeśli skorzystacie z kilku naszych wskazówek.

Suknia ślubna
Klasyczna, romantyczna, ekscentryczna. Damska moda ślubna jak nigdy dotąd dostarcza wielości i różnorodności stylów i krojów. Jakby chciała zatrzymać to, co minęło i połączyć z tym, co proponują nowatorscy kreatorzy dzisiaj. Ta olbrzymia rozpiętość pozwala każdej pannie młodej wybrać dla siebie coś wyjątkowego. Przy okazji ślubu warto, choćby w minimalnym stopniu, pozostać wierną tradycji. Zgodnie z dawnym obyczajem suknia w kolorze białym przysługiwała pannie, która do dnia ślubu zachowała niewinność. Obecnie tradycyjną czystą biel wybierają na ogół tylko bardzo młode dziewczęta, przede wszystkim te, które biorą ślub kościelny. Na miękką biel, ecru, kość słoniową, różowy beż, ciepły beż, bądź inny pokrewny bieli kolor decydują się panie zawierające ślub tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego, wychodzące późno lub powtórnie za mąż. Utarło się również, że w dniu ślubu kreacja w odcieniu bieli zarezerwo-wana jest   wyłącznie dla panny młodej, tak więc nie wypada, by którakolwiek z pań zaproszonych na uroczystość ślubną wystąpiła w kreacji w tym kolorze.

Dodatki
Ślubny strój nie kończy się na wymarzonej sukni ani drogim garniturze. To także starannie dobrane dodatki, czyli w przypadku panny młodej bielizna, buty, biżuteria, torebka a pana młodego koszula, krawat, spinki do mankietów, buty, zegarek. To one tworzą klimat, kreują wystudiowany wizerunek. Dzięki nim powstaje perfekcyjna, harmonijna całość.

Uroda
Każda kobieta w dniu swojego ślubu pragnie wyglądać olśniewająco. Dlatego, by w pełni móc cieszyć się swoim wizerunkiem, już na kilka miesięcy przed ceremonią powinna wykazać szczególną dbałość o urodę. Efektem tych zabiegów będą promienna cera, sprężyste ciało, lśniące włosy, zdrowe paznokcie. Obowiązkowa wizyta u fryzjerki pozwoli wyczarować wystrzałową fryzurę, a u wizażystki  odświętny makijaż.

Kwiaty
Wiązanka ślubna, wianek lub stroik dla panny młodej, kwiat do butonierki pana młodego i jego świadka, bukiet dla pani świadek, aranżacje stanowiące ozdobę samochodu, kompozycje w ko-ściele i na sali weselnej. Choć kwiaty mogą w dniu ślubu ozdobić dosłownie wszystko włącznie z kieliszkami, zastawą i tortem, nadrzędną zasadą powinna być umiejętność zachowania umiaru w ich stosowaniu, co bezpośrednio przekłada się na rachunek. Kwiaty to wszak jeden z największych wydatków w trakcie przygotowań do uroczystości ślubnej! Znając szczegóły co do pory roku i stylu, w jakim utrzymana będzie uroczystość ślubna warto umówić się na spotkanie z florystą. Przy omawianiu kształtu wiązanki ślubnej niebagatelne znaczenie będą miały dla niego informacje dotyczące stylu, kroju, tkaniny i koloru sukni ślubnej oraz typ urody panny młodej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj