Propozycje małej czarnej od marki Lavard

Moda damska to zjawisko odzwierciedlające nastroje społeczne, ale także główne nurty w sztuce i kulturze. Jest uzupełnieniem kobiecej osobowości i podkreśleniem urody pań. Od wielu lat spełnia o wiele więcej zadań niż mogłoby się wydawać. To moda jest przyczynkiem rewolucji i zmian światopoglądowych.

 ślub wesele moda damska 2021 mała czarna klasyczna mała czarna moda modnie kobieco Lavard

Moda damska to zjawisko odzwierciedlające nastroje społeczne, ale także główne nurty w sztuce i kulturze. Jest uzupełnieniem kobiecej osobowości i podkreśleniem urody pań. Od wielu lat spełnia o wiele więcej zadań niż mogłoby się wydawać. To moda jest przyczynkiem rewolucji i zmian światopoglądowych. To także ona nierzadko była deklaracją oczekiwań społecznych oraz efektem decydujących zmian. Z łatwością można przywołać najważniejsze ubiory, które stały się ich przykładami. Kluczową reprezentantką mody damskiej jest unikatowa mała czarna. Jej debiut nie był przypadkiem. Przeciwnie. Było to konsekwencją wieloletnich dążeń kobiet do wyswobodzenia się z gorsetów oraz bezdusznych konwenansów. Mała czarna stała się synonimem rewolucji oraz doniosłych zmian. Ta ponadczasowa propozycja koktajlowa o luźnym kroju oraz średniej długości do kolana złamała niejeden stereotyp. Jaką drogę przebyła ta niepozorna kreacja by stać się hitem wśród kobiet?


Ubiór kobiecy przez lata kojarzony był z ozdobnymi sukniami składającymi się ze skomplikowanych konstrukcji i licznych warstw wyszukanych materiałów. Panie mogły wybierać spośród najbardziej fantazyjnych kolorów oraz dodatków. W modzie dziennej popularne były jasne barwy oraz skromniejsze zdobienia. Materiały miały być przystępne oraz być lekkie i swobodne. Kreacje noszone wieczorem cechowały się z kolei bogatszymi materiałami, które zachwycały swoją wytwornością. Tkaniny wieczorowe były utrzymane w głębokich i ciemniejszych kolorach. Jednakże jeden kolor pozostawał poza marginesem. Kolor czarny związany był z ubiorem żałobnym, dlatego niestosowne było wybieranie go na inne okazje. Dodatkowo suknie wdów objęte były sztywnymi zasadami. Zabronione, a przynajmniej niemile widziane było używanie go na co dzień. Czerń coraz częściej gościła w stylizacjach wieczorowych, jednakże i wtedy była odważnym wyborem. Czarny kolor niebędący strojem żałobnym wywoływał niemałe poruszenie. A zatem co sprawiło, że „mała czarna” stała się tak popularna?? Być może fakt, że ówczesne kobiety pragnęły wyzwolić się z krępujących gorsetów. Szybko doceniono przewagę czerni oraz jej wielozadaniowość. Znaleziono w niej nowe znaczenie czerni oraz niedostrzegane dotychczas piękno. Projekty ówczesnych wizjonerów były także manifestem kobiecej siły i niezależności. Kobiece stroje stały się wygodne i dawały ulgę. Niezwykłą popularność zyskiwał wysmakowany, ale prosty look. Czarna sukienka stała się symbolem mody z uwagi na kolor,prosty krój oraz lekkość. Podejmując coraz więcej aktywności, kobiety nie chciały dłużej czuć się ograniczane. Nie były przystosowane do pracy zawodowej, ponieważ krępowały ruchy i zagrażały bezpieczeństwu. Nie bez znaczenia pozostaje zmiana jej roli oraz materiałów, z których powstawała. Luźniejsze kroje miały łamać konserwatywne tradycje i dawać swobodę. Nie oznaczało to ubioru nieeleganckiego, czy niechlujnego. Przeciwnie. Kobieta cały czas miała wyglądać elegancko i w dobrym smaku, a strój miał miał pełnić jedynie rolę dodatku. Mała czarna szybko zyskała łatkę uniformu każdej stylowej kobiety. Szybko stała się też ubiorem lansowanym na wielkim ekranie.


Współczesna „mała czarna” to obowiązkowy element damskiej garderoby. Chyba każda kobieta posiada w swojej kolekcji swój idealny model. Bez względu na wykonywany zawód jest to uniwersalny ubiór, który w swojej prostocie gwarantuje niezliczone możliwości. Sprawdzi się w ubiorze eleganckim oraz casualowym. Dzisiejsze sukienki występują w rozmaitych krojach. Większość marek prezentuje swoją wersję małej czarnej, często wzbogaconą o typowe dla siebie ozdoby. Ciekawe wiązanie w pasie może nadać czarnej sukience zupełnie niebanalnego charakteru. Sukienka zestawiona z wodospadem pereł oraz czarnymi rękawiczkami da ponadczasowy efekt. Z kolei noszona ze sportowymi sneakersami oraz ciekawą ramoneską będzie genialną propozycją na wypad za miasto. Nie trudno mnożyć liczne przykłady, ponieważ mała czarna to niewyczerpane źródło inspiracji. Klasyczna czarna sukienka to genialna baza do eleganckich stylizacji na rozmaite okazje. W zależności od dopasowanej biżuterii, torebki, obuwia pozwoli na stworzenie formalnych jak i luźnych zestawów.
Nie wszystkie kobiety wybierają na co dzień eleganckie stroje. Każda z nich bez trudu tworzy oryginalne zestawy codzienne ceniąc sobie wygodę i nieformalność. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym również na formalne okazje? Radą na to znowu będzie zwykła, czarna sukienka. „Mała czarna” jest wytwornym pomysłem na wizytę w operze, kiedy to sprawdzi się etolą i rękawiczkami. Z kolei fanki paryskiego szyku z pewnością zachwycą się rozkloszowaną sukienką zestawioną ze stylowym beretem oraz rajstopami w kropki i botkami. Nie bez znaczenia pozostaje jej długość, dlatego warto stosować zasadę, że „mniej znaczy więcej”. Klasyczne modele „małej czarnej” ma w swojej kolekcji także marka Lavard. Markę charakteryzuje przywiązanie do elegancji oraz wierność ponadczasowym krojom i tkaninom najwyższej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym wyborem sukienek codziennych, a także kolekcji koktajlowych. Panie chcące uzupełnić swoją garderobę o czarną sukienkę zachęcamy do zainspirowania się projektami Lavard oraz stworzenia klasycznych stylizacji.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj