Sukienki wieczorowe na weselne przyjęcia

W połowie kwietnia rozpoczyna się zawsze sezon ślubny i jeśli spodziewamy się dużej liczby zaproszeń, powinnyśmy zakupić przynajmniej dwie lub trzy sukienki wieczorowe. Najlepsze i najpiękniejsze kreacje znajdziemy w topowych sklepach także internetowych.

ślub wesele moda wieczorowa druhna weselna moda inspiracje JJ`s House

Midi i pastele

W tym sezonie do łask wracają sukienki midi. To efekt vintage związanego z tradycją, że na eleganckich przyjęciach i właśnie weselach należy zakładać długie kreacje. Jednak najmodniejsza w 2019 roku jest sukienka tego typu sięgającą do połowy łydki - twierdzą eksperci z JJ's House. W dużej mierze decyduje o tym fakt, że taki krój pasuje niemalże każdemu, niezależnie od wieku. Co więcej, półdługie sukienki prezentują się niezwykle elegancko. Pamiętajmy jedynie, aby dostosować rozmiar i krój do naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Jeśli chodzi o kolory, to zdecydowanie królują teraz pastele. Jednak inaczej niż w zeszłych sezonach powinnyśmy raczej wybierać te ciepłe odcienie pasteli.

ślub wesele moda wieczorowa druhna weselna moda inspiracje JJ`s House

Jagodowy fiolet jest jeszcze do przyjęcia, ale dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest słoneczny żółty czy też kolory kojarzące się z wakacjami – delikatny błękit oraz subtelna morela. W podobnym kolorze powinna też zostać dobrana torebka. Pamiętajmy, żeby jednak nie była zbyt duża. Przyda nam się coś, co możemy zarzucić na ramiona. Na weselnej sali, dodatki nie będą nam już potrzebne, ale mogą się przydać, kiedy wyjdziemy na chwilę na zewnątrz. Ostatecznie nie zapominajmy, że sukienka przede wszystkim musi pasować do naszej sylwetki i maskować wszelkie jej niedoskonałości. Musimy się też w niej doskonale czuć. Nawet najpiękniejsza sukienka nie jest w stanie sprawić, że będziemy dobrze wyglądały, jeśli sprawi, że przez całe wesele będziemy odczuwać poważny dyskomfort.

Czego się wystrzegać?

Jak co roku unikamy sukienek, które można uznać za zbyt strojne. Żaden gość wesele nie może bowiem przysłonić kreacji panny młodej. Tego wymaga po prostu etykieta. To właśnie panna młoda powinna znajdować się w centrum uwagi i skupiać na sobie wzrok wszystkich zebranych wokół gości. Kolejna kwestia to biała sukienka. Kolor ten zarezerwowany jest dla wcześniej już wspomnianej gwiazdy wieczoru. Przychodzenie w białej sukience może być odebrane niewłaściwie. Te zasady są ponadczasowe. Dużo zmienia się zaś jeśli chodzi o sukienki wieczorowe utrzymane w czarnym kolorze. Jeszcze kilkanaście lat temu, kolor ten był niemile widziany na weselach. Teraz jest już jednak właściwie dozwolony i jeśli wyjątkowo dobrze wyglądamy w czarnym, to nie powstrzymujemy się przed zakupem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj