Trendy na sezon 2017 w ślubnych ozdobach do włosów

"It is all about accessories" - mawiają kreatorzy mody i trudno odmówić im racji.

Akcesoria biżuteryjne i dodatki potrafią bowiem całkowicie odmienić ślubną stylizację i mogą nadać jej zupełnie nowego, niepowtarzalnego wyglądu. Ta zasada tyczy się również ślubnych akcesoriów do włosów, bez których trudno wyobrazić sobie dobrze wystylizowaną Pannę Młodą.

Akcesoria ślubne do włosów będą w nadchodzącym sezonie odgrywały podwójnie ważną rolę, ponieważ odchodzimy nieco od klasycznego welonu ślubnego i okazałych, pełnych wianków z naturalnych kwiatów, na rzecz ozdób bardziej niekonwencjonalnych, nieco subtelniejszych, ale za to bardzo, bardzo kobiecych, a wręcz dziewczęcych.

Oto co serwują nam domy mody na sezon ślubny 2017:

1. Wianki biżuteryjne i pół-wianki

Romantyczne, szalenie kobiece i pięknie komponujące się z nieco luźnymi fryzurami w stylu boho. W przeciwieństwie do minionych lat, w nadchodzącym sezonie to perły, cyrkonie i kryształki wygrywają z naturalnymi kwiatami. Modna panna młoda sięgnie zatem po biżuteryjny wianek ślubny. Miłośniczki natury jednak pocieszymy informacją, że pół-wianki z kwiatów naturalnych będą również w modzie.

ozdoby do włosów na ślub, wianki i opaski ozdoby do włosów na ślub, wianki i opaski ozdoby do włosów na ślub, wianki i opaski ozdoby do włosów na ślub, wianki i opaski


2. Opaski

Idealne dla stylu glamour i klasycznej "księżniczki". Wygodne w noszeniu opaski ślubne wykonane z pereł, koronek, kryształków i piórek to propozycja dla pań, które cenią sobie przede wszystkim wygodę. To idealna propozycja dla kobiet z krótkimi włosami. Wraca moda na śluby w stylu lat dwudziestych a wraz z nią opaski i fascynatory bogato zdobione haftowanymi aplikacjami, piórkami i świecidełkami.

ozdoby do włosów na ślub, wianki i opaski ozdoby do włosów na ślub, wianki i opaski ozdoby do włosów na ślub, wianki i opaskiZdjęcie - Marcin Romański


3. Gałązki

Te ozdoby ślubne przeżywają prawdziwy renesans i trudno się temu dziwić. Gałązki ślubne w formie winorośli to wdzięczne, delikatne, ale wyraziste formy ozdób do włosów. Pięknie ozdobią zarówno klasyczne upięcie, wysoki kok, jak i fryzurę z rozpuszczonymi włosami. Pięknie wyglądają zaplecione w warkocz.

ozdoby do włosów na ślub, gałązki do fryzuryZdjęcie - Namysław Tomakaozdoby do włosów na ślub, gałązki do fryzury


4. Kokówki i szpilki

Rok 2017 to rok warkoczy, od których zaroiły się światowe wybiegi. Warkocze będą modne w każdej formie, dlatego do łask wraz z nimi powracają wszelkiego rodzaju kokówki i szpilki, które można wpinać sekwencjami i tworzyć dowolne kompozycje.

ozdoby do włosów na ślub, kokówki i wpinki ozdoby do włosów na ślub, kokówki i spinki ozdoby do włosów na ślub, kokówki i spinki


5. Grzebienie ślubne

Szczególnie modne będą te w stylu glamour i vintage. Połyskujące, pełne perełek, kryształków, elementów wysadzanych cyrkoniami lub z gałązek kwiatowych doskonale uzupełnią wszystkie rodzaje koków. Idealne do klasycznych fryzur i dla panien młodych, które mimo wszystko zdecydują się na tradycyjny welon.

ozdoby do włosów na ślub, grzebienie do fryzury ślubnej

Niezależnie od tego, na jaką fryzurę zdecyduje się przyszła panna młoda, należy pamiętać, że wiele zależy od dopasowania ozdób do włosów. Jeśli będą one odpowiednio dobrane, pięknie podkreślą atuty fryzury i pomogą scalić wszystkie elementy stylizacji ślubnej w spójną kompozycję. To pozwoli na wywołanie efektu wow i sprawi, że ślubny look będzie zachwycał nie tylko samą Pannę Młodą i gości weselnych, ale również każdego, kto nawet po latach sięgnie po album z fotografiami ślubnymi.

Tekst i wykonanie ozdób do włosów: Małgorzata Sowa, PiLLow Design
www.pillowdesign.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj