Kamienie naturalne i ich znaczenie dla związku

Dzień ślubu... wielkie przeżycie, ogromne emocje, przysięga, goście (życzący nam jak najlepiej), zabawa, najczęściej do białego rana, chwila oddechu i pojawia się cichutka refleksja "jak to będzie dalej"?

Od dawna wiadomo, że piękny ślub, to dopiero początek wspólnej drogi życiowej, która czasem jest piękna i kolorowa, a czasem pojawiają się momenty nerwowe, kłopoty i trzeba sobie z nimi radzić.

Czy znacie pojęcie "amuletów"?

Pewnie! Każdy słyszał o tym, że amulety chronią, dodają odwagi, uspokajają nerwy. Dlaczego nie użyć ich mocy już w pierwszym i to tym jedynym dniu, aby potem było już "prościutko"? :)

Nie będę proponować Pannom Młodym, aby trzymały w dłoni, zamiast bukietu kwiatów, amulety, ale… mogą wykorzystać moc kamieni w biżuterii lub innych dodatkach, które włożą na swój ślub! Drogie Panie, spróbujcie pomyśleć czy jako jedynym dodatkiem do pięknej sukni muszą być kryształy, brylanty i wszystko to, co się błyszczy? Można w równie piękny sposób ubarwić Wasz strój biżuterią z naturalnych kamieni, które jednocześnie dodadzą Wam odwagi, uspokoją nerwy, będą świadczyć o waszej wierności, mądrości, dodatkowo wzbudzą namiętność i pożądanie, a w spotkaniu z atakiem "złych mocy" odepchną je, a Was uchronią przed ich wpływem.

Kamienie, nad którymi warto się zastanowić:

Malachit – jego patronką jest bogini Wenus - nic dodać nic ująć - sprzyja zatem miłości, płodności, szczęściu. Wpływa na pogodę ducha i optymizm.
Kwarc różowy – kamień miłości. Promieniuje delikatną i dobroczynną energią. Pomaga w zrozumieniu i przebaczaniu.
Kamień księżycowy – przynosi głęboką wrażliwość i świadomość, daje spokój i harmonię. Kobietom zwiększa atrakcyjność, uwypukla ich naturalna kobiecość, wdzięk i grację, a mężczyzną daje delikatność i zrozumienie.
Jadeit – najsilniej działający amulet. Zapewnia szczęście i dobrobyt oraz zapewnia udane pożycie małżeńskie.

biżuteria do ślubu z kamieni naturalnychNaszyjnik z kamieniami jadeitu


Perły – są symbolem wierności i skromności, oczyszczają uczucia i usuwają negatywne wspomnienia.

biżuteria do ślubu z kamieni naturalnych biżuteria do ślubu z kamieni naturalnych biżuteria do ślubu z kamieni naturalnychNaszyjniki z perłami
Zestaw biżuterii z perłami i elementami sutasz - Danutta Hand Gallery
Zdjęcia - Katarzyna Bielec, Dom Fotografii i Malarstwa


Hematyt – amulet zwycięzców. Znosi trudne sytuacje życiowe. Kobiety, które go noszą są uznawane za osoby twardo stąpające po ziemi, o silnych charakterach.
Magnezyt – wzmacnia koncentrację, opanowanie i poczucie odprężenia, cierpliwość, miłość do samego siebie, miłość bezwarunkową i namiętność.


Prehnit – zwiększa wewnętrzną wiedzę o sobie, pokazuje drogę do rozwoju duchowego. Łączy wolę i serce, pozwalając na osiągnięcie najwyższego dobra. Wzmacnia intuicję. Pomaga zrozumieć i rozwiać nieprzyjemne, bolesne wspomnienia. Ułatwia bycie "tu i teraz".

biżuteria do ślubu z kamieni naturalnychNaszyjnik i kolczyki z kamieniami prehitu


Howlit – kamień mądrości. Między innymi uspakaja i uczy cierpliwości. Wycisza umysł i eliminuje napięcie. Chroni przed agresją ludzi wybuchowych.

biżuteria do ślubu z kamieni naturalnychZestaw biżuterii z kamieniami howlitubiżuteria do ślubu z kamieni naturalnychBiżuteria z kamieniami howlitu - Danutta Hand Gallery
Zdjęcia - Katarzyna Bielec, Dom Fotografii i Malarstwa


Artykuł proszę traktować jako życzliwą podpowiedź i propozycję wykorzystania zbawiennych sił natury w naszym życiu. Reklamacji za ewentualne nieudane pożycie autorka nie przyjmuje :).

Wszystkim życzę najpiękniejszego ślubu i jeszcze piękniejszego życia!

Tekst, zdjęcia i biżuteria: Danuta Pers, Danutta Hand Gallery
www.danuttahandgallery.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj