7 gorących biżuteryjnych trendów ślubnych na sezon ślubny 2015

Moda ślubna nie lubi nagłych rewolucji, toteż i w biżuteryjnych trendach ślubnych na nadchodzący sezon trudno się doszukiwać modowego przewrotu. Są jednak akcenty i motywy, które będą szczególnie mocno podkreślane w nadchodzącym sezonie ślubnym 2015 i będą z całą pewnością stanowiły wyraźny modowy kierunek, który musi brać pod uwagę każda modna Panna Młoda!

1. Kolorowe metale

Obok tradycyjnego, żółtego złota po raz kolejny, pojawiają się kolorowe metale; białe i różowe złoto, srebro, tytan a nawet miedz i mosiądz. Nieustannie modne jest łączenie metali kolorowych w obrączkach oraz kolorowe kamienie w pierścionkach zaręczynowych i biżuterii ślubnej. Z roku na rok, coraz częściej Pary Młode stawiają również na personalizację swojej biżuterii, szczególnie obrączek ślubnych. Oprócz tradycyjnego graweru na obrączkach pojawiają się więc odciski linii papilarnych nowożeńców czy też grawer wykresu EKG.

biżuteria ślubna, trendy 2015 biżuteria ślubna, trendy 2015Biżuteria - Laneve Moda Italiana
Zdjęcia - Marcin Romański

2. Flower Power

Najnowsze kolekcje ślubne światowych dyktatorów mody są pełne naturystycznych, florystycznych akcentów. Klasyczne ślubne welony zostały wyparte przez kwiatowe wianki, fascynatory i tiary ślubne z motywami prosto z ogrodów: listki, kwiatuszki, pnącza i gałązki. Oto ślubny 'must have' sezonu 2015! Te florystyczne akcenty są również mocno widoczne w biżuterii ślubnej.

biżuteria ślubna, trendy 2015Biżuteria z żywymi kwiatami - Julia Szymczuk-Rozbicka, Tajemniczy Ogród, Warszawa
Zdjęcie - Ela Barteczkobiżuteria ślubna, trendy 2015Opaska z kwiatem - Łucja Zając Atelier
Zdjęcie - Namysław Tomaka

 
3. Biżuteria na butach

Równolegle z powracającą modą na krótkie suknie ślubne, pojawiła się moda na biżuterię na obuwie i ten trend będzie kontynuowany w 2015 roku. Klasyczne, ślubne pantofelki warto ozdobić zatem biżuteryjnymi ozdobami, które będą korespondowały z wybranymi przez Pannę Młodą kolczykami, bransoletą czy naszyjnikiem. Ozdobić można przód pantofelków, np. ozdobą na klipsie lub sam obcas. Odważniejsze Panny Młode zdecydują się na ozdobienie całego pantofelka, np. kryształkami Swarovski lub koronką.

biżuteria ślubna, trendy 2015Buty ślubne z diamencikami - Salon Promariage, Kielce
Zdjęcie - Marcin Romański

 

4. Biżuteria na sukni ślubnej

To również kontynuacja znanego już trendu. Pasy biżuteryjne nadal stanowią mocny akcent w modzie ślubnej 2015. Biżuteryjne aplikacje na suknie ślubne czy pasy zdobione kryształkami, powinny korespondować z biżuterią Panny Młodej. Pamiętajcie koniecznie o motywach florystycznych w kontekście ozdób na sukni ślubnej!

biżuteria ślubna, trendy 2015Suknia ślubna - Salon Promariage, Kielce
Zdjęcie - Marcin Romańskibiżuteria ślubna, trendy 2015Suknia ślubna z pasem - Salon Afrodyta, Rzeszów
Zdjęcia - Marcin Romański

5. Naszyjniki na plecy

Moda na seksownie skrojone, odsłonięte plecy stworzyła nową przestrzeń dla biżuterii ślubnej. Naszyjniki noszone na plecach w stylu Coco Channel wracają do łask. Panny Młode decydujące się na kreacje z odsłoniętymi plecami powinny rozważyć naszyjnik, który ozdobi dekolt na plecach.

biżuteria ślubna, trendy 2015Biżuteria sutasz na plecy - PiLLow Design
Zdjęcie - Black Tree Studio

6. Wiecznie żywy styl Vintage

Vintage to styl, który się nigdy nie przedawni. Będzie on szczególnie dobrze korespondował z tegorocznymi trendami ślubnymi: biżuterią ślubną, która łączy kolory, faktury, metale, kwiaty i koronki. Oto atrybuty Panny Młodej planującej kreację w stylu Vintage.

biżuteria ślubna, trendy 2015Zdjęcia - Anna Cupczyńska


7. Kolor!

Kolor nadal rządzi. Ciepły marsala oraz chłodny błękit to niekwestionowani liderzy kolorystyczni trendów ślubnych 2015.
Jednak nie są to jedyne modne barwy nadchodzącego sezonu! Wyraźnie podkreślona na światowych wybiegach ślubnych została również czerń – jest to jednak propozycja dla bardzo odważnych Panien Młodych i wymaga odpowiedniego "podania" aby nie zdominowała i nie przytłoczyła ślubnej stylizacji. Pastelowe róże i mocne zielenie oraz turkusy również świetnie wpiszą się w tegoroczne nurty mody ślubnej. Nie bójcie się barw! Zestawiajcie ze sobą kontrastowe kolory, bawcie się nimi, komponujcie, stwórzcie barwną kreację, która na stałe wpisze się w Wasze wspomnienia! Dopasujcie kolorowe aplikacje na sukni ślubnej lub buty do kolorów wybranej biżuterii ślubnej! Jeśli macie taką możliwość, skomponujcie ozdoby na suknię ślubną z tych samych kamieni, które zdobią Waszą biżuterię.

biżuteria ślubna, trendy 2015Kolczyki z akcentem kolorystycznym - Apart
Zdjęcia - Namysław Tomaka

 Tekst: Małgorzata Sowa, PiLLow Design
www.pillowdesign.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza p. poniedziałek, 13 kwiecień 2015 16:59 napisane przez p.

    Ostatnia stylizacja, z kolczykami apart bardzo zmysłowa.

Skomentuj