Jak dobrać biżuterię do kształtu twarzy?

Każda szykująca się do ślubu Panna Młoda poszukuje kreacji oraz dodatków ślubnych, które podkreślą Jej figurę i zaakcentują walory urody.

Nie zawsze jest to zadanie łatwe, bo nie każdy wybór jest oczywisty. Przychodzimy dziś zatem na ratunek Pannom Młodym, które są na etapie poszukiwania wymarzonych dodatków ślubnych - takich które odmienią Jej stylizację i sprawią, że zarówno Pan Młody, jak i zaproszeni goście nie będą mogli oderwać od Niej wzroku.
Dobierając biżuterię ślubną należy zwrócić szczególną uwagę na kształt owalu twarzy. Według ogólnie przyjętego podziału, twarze dzielimy na: okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne i trójkątne.

Jak rozpoznać jaki masz kształt twarzy?

Nic prostszego! Po prostu stań przed lustrem, w odległości około metra, podnieś lub, jeśli możesz, zwiąż włosy do góry, jeśli masz grzywkę, użyj opaski aby odsłonić czoło. Twoja twarz powinna być całkowicie odsłonięta. Przy użyciu szminki, kredki do makijażu lub zmywalnego markera obrysuj twarz na tafli lustra. Podczas obrysowywania staraj się aby Twoja twarz była "w spoczynku", staraj się nie uśmiechać. Teraz pozostaje Ci tylko porównać kształt obrysu twarzy na lusterku i wybrać ten pasujący najbardziej! Nie będzie to oczywiście dopasowanie idealne, wybierz po prostu ten najbardziej pasujący.
Wiedząc jaki masz kształt twarzy będziesz mogła bez problemu dopasować biżuterię ślubną, ale nie tylko, bo tym samym kluczem posłuż się przy wyborze fryzury czy makijażu ślubnego!

Twarz owalna

Do twarzy owalnej pasują niemalże wszystkie formy naszyjników i każdy rodzaj kolczyków. Zarówno okazałe kolie, duże, finezyjne naszyjniki jak i delikatne wisiorki będą pięknie wyglądały. To samo się tyczy kolczyków; Panna Młoda o owalnej twarzy może pozwolić sobie zarówno na długie, zmysłowe kolczyki, jak i na delikatne, krótkie wkrętki.

dopasowanie biżuterii ślubnej do twarzy owalnej, twarz o owalnym kształcie
Zdjęcie - Ela Barteczko

Twarz okrągła

Okrągłe twarze warto optycznie wydłużyć. Wybieramy zatem długie naszyjniki w kształcie litery V lub wisiorki z wysmuklonymi kamieniami. Unikamy kolii i naszyjników a la księżniczka, które rozchodząc się na boki, optycznie dodatkowo poszerzą twarz. Do okrągłych twarzy, idealne będą długie i smukłe kolczyki, podwieszki – krople oraz misterne gronka zwężające się ku dołowi.

dopasowanie biżuterii ślubnej do twarzy okrągłej, twarz o okrągłym kształcie
Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Twarz prostokątna

Smukłą z natury twarz prostokątną staramy się delikatnie poszerzyć optycznie. Idealne będą symetrycznie rozchodzące się na boki, okazałe kolie, naszyjniki-kołnierzyki i wszelkiego rodzaju naszyjniki-księżniczki. Bazy z dużych kamieni również optycznie skrócą twarz, korzystnie będą wyglądały również zupełnie okrągłe naszyjniki.
Idealne do tego typu twarzy są kandelabrowe, odważne kolczyki, wszelkiego rodzaju koła i owale, szukamy tutaj szerokich form.

dopasowanie biżuterii ślubnej do prostokątnej, twarz o prostokątnym kształcie
Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Twarz kwadratowa

Kwadratowe twarze mają wyraźnie zarysowaną linię żuchwy, są też bardzo wyraziste, dlatego też przy pomocy biżuterii staramy się złagodzić obrys twarzy kwadratowej. Poszukujemy finezyjnych naszyjników, pełnych linii "krzywych" i meandrujących ornamentów. Idealnie skomponują się tu naszyjniki w kształcie litery U oraz potocznie zwane "skrzydełka". Do kwadratowej twarzy idealnie pasują kolczyki w formie owali, kropli i kół, które złagodzą jej obrys. Wybieramy długie i smukłe kolczyki, unikamy wszelkich kwadratowych i prostokątnych elementów oraz kandelabrowych, poszerzających kształtów.

dopasowanie biżuterii ślubnej do twarzy kwadratowej, twarz o kwadratowym kształcie
Zdjęcie - Zebra Design

Twarz trójkątna

Aby złagodzić mocną linię szczęk przy tym typie twarzy, poszukujemy naszyjników składających się z łagodnych łuków, wszelkiego rodzaju "ślimaczki" i zakręcone formy są tutaj mile widziane. Przez naszyjniki w formie litery V, również korzystnie wydłużymy twarz.  Ten rodzaj twarzy wymaga biżuterii, która optycznie poszerzy ją na wysokości kości policzkowych. Jeśli masz trójkątną twarz i lubisz awangardowe, niecodzienne rozwiązania – wybierz kolczyki - "nausznice". Dla kobiet, które są mniej odważne polecamy kwadratowe elementy w kolczykach z luźno zwisającymi podwieszkami. Pięknie będą wyglądały również grona.

dopasowanie biżuterii ślubnej do twarzy trójkątnym, twarz o trójkątnym kształcie
Zdjęcie - Black Tree Studio


Autor tekstu: Małgorzata Sowa, PiLLow Design
www.pillowdesign.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj