Znaczenie kamieni szlachetnych w biżuterii

Piękne, połyskujące, nierzadko kolorowe i nie bez znaczenia. Kamienie szlachetne, bo o nich mowa to doskonałe uzupełnienie biżuterii z drogocennych kruszców, takich jak srebro czy złoto. Od wieków wierzy się, że każdy z kamieni ma swoje unikatowe właściwości.

znaczenie kamieni w biżuterii ślubnej


Kamienie szlachetne to nic innego jak fragmenty skał lub minerałów, które mają określoną wartość w branży jubilerskiej. Wytworne i eleganckie uświetniają pierścionki, kolczyki, naszyjniki, bransoletki czy broszki. Wierzy się również, że każdy z kamieni szlachetnych posiada określone znaczenie i przypisane sobie działanie. Niektóre z nich wspomagają trwałość związku, inne zdrowie, a jeszcze inne – powodzenie w interesach. Jakie jest znaczenie najpopularniejszych kamieni szlachetnych?

Wybierając biżuterię na prezent dla siebie lub dla kogoś bliskiego, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej walory estetyczne, ale także na przypisane jej znaczenie. W ezoteryce wierzy się, że kamienie szlachetne mogą stanowić swoistego rodzaju amulety, które mogą przynosić zdrowie, szczęście, podtrzymywać temperaturę uczucia, przyczynić się do pomnożenia majątku czy wreszcie odstraszać złe moce. Określone kamienie często przypisane są również do znaków zodiaku, temperamentu ich właścicieli, a nawet do wykonywanych przez nich zawodów.

Przedstawiamy znaczenie najpopularniejszych kamieni szlachetnych, stosowanych w jubilerstwie:

Diament - najcenniejszy wśród kamieni szlachetnych, nierzadko nazywany ich królem. Okrągły, oszlifowany nosi nazwę brylantu i jest najczęstszą ozdobą pierścionków zaręczynowych. Nie bez powodu, uważny jest za symbol wiecznej prawdziwej i nieustającej miłości. Tańszym odpowiednikiem brylantu jest cyrkonia, która doskonale go imituje.

znaczenie kamieni w biżuterii ślubnej, diament w biżuterii


Rubin – kamień o przepięknej barwie głębokiej czerwieni, która symbolizuje namiętną i porywającą miłość. Uznawany także za talizman, który przynosi szczęście i broni przed złymi mocami. Uważa się także, że jest on silnie energetyzujący, a także posiada właściwości wydłużania życia osobie, która go nosi.

znaczenie kamieni w biżuterii ślubnej, rubin w biżuterii


Szafir – posiada wiele odcieni koloru niebieskiego, od głębokiego granatu aż po subtelny błękit. Uważany za kamień mądrości i wszechwiedzy. Symbol nieskończoności i doskonałości. Jest doskonałym patronem szczerej, partnerskiej miłości. Nabiera klasy oprawiony w białe złoto lub srebro.

znaczenie kamieni w biżuterii ślubnej, szafir w biżuterii


Szmaragd – kamień zielony lub zielonożółty o szklistym połysku. Przezroczysty i perfekcyjnie oszlifowany pięknie prezentuje się w każdego rodzaju biżuterii. Symbolizuje witalność, siłę i szczęście. Przypisuje mu się moc ochrony przed magią i demonami.

znaczenie kamieni w biżuterii ślubnej, szmaragd w biżuterii


Topaz
– najbardziej pożądany jest w kolorze krystalicznego błękitu. Jest to kamień przynoszący szczęście. Posiada ogromną moc, ma działanie uduchawiające, rozwijające ludzkie ciało i umysł. Symbolizuje siłę oraz odstrasza złe myśli.

znaczenie kamieni w biżuterii ślubnej, topaz w biżuterii


Perła – naturalne perły od wieków zachwycają swoim pięknem i są chętnie stosowane do wyrobu eleganckiej, klasycznej biżuterii. Wierzy się, że pomagają zamknąć dany etap życia i narodzić się na nowo. Podnoszą poczucie własnej wartości, wspomagają samoakceptację i samozadowolenie. Niegdyś kojarzone ze łzami, lecz dziś mówi się, że chodzi wyłącznie o łzy szczęścia.

znaczenie kamieni w biżuterii ślubnej, perła w biżuterii

Cytryn – kamień szlachetny o barwie od jasnożółtej do ciemnopomarańczowej. Pięknie wygląda oprawiony w żółte złoto. Symbolizuje stabilność i bezpieczeństwo w sferze zawodowej, a co za tym idzie także materialnej. Dostarcza pozytywnej energii, przy podejmowaniu nowych zawodowych wyzwań i przedsięwzięć. Nazywany kamienień sukcesu, nierzadko stanowiący talizman osób, przeprowadzających negocjacje biznesowe. Kamień dobrobytu. Przyciąga wiele korzystnych okazji i zdarzeń.

znaczenie kamieni w biżuterii ślubnej, cytryn w biżuterii


Onyks – głęboka barwa grafitu lub czerni sprawia, że jest on często nazywany „kamieniem wewnętrznej siły”. Onyks dodaje wytrwałości i wytrzymałości w pokonywaniu trudności życiowych. Pasuje do osób żyjących w ciągłym biegu. Wzmacnia odporność psychofizyczną, dlatego będzie doskonałym prezentem dla osoby, wykonującej stresującą pracę. Przyspiesza procesy myślenia oraz wspomaga regenerację po wytężonym wysiłku.

znaczenie kamieni w biżuterii ślubnej, onyks w biżuterii


Tekst: Marta Kosakowska, Wyszukiwarka Prezentów Jakiprezent.pl

Źródła zdjęć:
1. biznes.interia.pl
2. deser.pl
3. modaija.pl
4. apart.pl
5. alejka.pl
6. apart.pl
7. tvnmeteo.tvn24.pl
8. pranashop.pl
9. alejka.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza szafirowa piątek, 21 listopad 2014 18:32 napisane przez szafirowa

    Szafirowy pierścionek z Apartu doskonały:)

Skomentuj