Biżuteria ślubna z kwiatów jako ślubny trend przyszłości. Nonszalancja czy dobry styl i oryginalność?

Kilka lat temu kiedy po raz pierwszy spotkałem się z naszyjnikiem wykonanym z żywych kwiatów, pomyślałem sobie fajna sprawa, dlaczego by nie proponować Pannom Młodym tego typu dekoracji osobistej. Ktoś powie, że jest to jednorazowe, niepraktyczne, krótkotrwałe i niezbyt tanie.

Jednak w czasach, kiedy w dużej mierze liczy się tak zwane życie w sieci i znajomości on-line, można sobie pozwolić na odrobinę nonszalancji i brak praktycyzmu. Nieprawdaż? Zwłaszcza w tym wyjątkowym dniu, jakim jest własny ślub, kiedy zapraszamy bliskie nam osoby, znajomych, przyjaciół i spotykamy się z nimi jednak "na żywo", a nie wirtualnie.

Przechodząc do sedna wypowiedzi, poniżej przedstawiam kilka pomysłów na ślubną dekorację osobistą Panny Młodej, wykonaną w całości lub z dodatkiem żywych roślin. Różnego typu naszyjniki, fascynatory,
bransoletki, kolczyki, spinki do włosów, wianki, czy inne mniej określone formy, to moim zdaniem ślubny trend przyszłości i ślubne "must have" za 2- 3 lata. Co Wy na to?


1. Propozycja numer jeden to spektakularny naszyjnik, który dodaje elegancji i narzuca określony styl całej stylizacji. Zamiennie z naszyjnikiem proponuję długie kolczyki w podobnym stylu (wykonane m.in. z masy perłowej, pojedynczych płatków storczyka i kuleczek hypericum), które świetnie podkreślą i wydłużą szyję Panny Młodej.

2. Odwaga, duża "spójność kompozycji" oraz duża doza nonszalancji to propozycja dla Panny Młodej, która na swój ślub wybrała określoną stylizację. Jaką? Oceńcie sami. Fascynator z piór, kwiatów alstroemeri, storczyka, bromelii wykonany w bardzo ciekawej formie to gwarancja, że Panna Młoda będzie najbardziej podziwianą postacią nie tylko przez kilka godzin przyjęcia weselnego, ale można zaryzykować stwierdzenie, że przez następne długie lata.


3. Subtelność, elegancja w połączeniu z różnorodnością faktur i kolorów dają "mieszankę wybuchową" i pozwalają odpowiednio podkreślić najważniejszy dzień w życiu. Ten ciekawy w formie naszyjnik oraz kolczyki wykonane są z drewnianych elementów w modnym kolorze kobaltowym, który wraz z szarą zielenią Stachys byzantina i amarantowo – fuksjowym storczykiem phanaelopsis bardzo wpisuje się w kolorystyczne "must have" sezonu ślubnego 2014 i 2015.


4. Biżuteria kwiatowa to nie tylko naszyjniki i kolczyki, to również coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród Panien Młodych, które część swojego życia spędziły na ziemiach brytyjskich, fascynatory oraz bransolety. Świetnie jako baza, do tworzenia tego typu ozdób, sprawdza się francuska flizelina, która jest zarazem delikatna dla Panny Młodej, jednak podatna na formowanie, przez co daje nieskończenie wiele mózliwości dla kreacji wyjątkowych ozdób. Oczywiście wyjątkowość danego fascynatora lub bransolety zależy od fantazji florystysty w doborze oryginalnych i idealnych do projektu roślin.

5. Wianek to forma dekoracji ślubnej dla Panny Młodej, która jest chyba najbardziej popularna ze wszystkich opisywanych tu przykładów biżuterii osobistej. Od kilku lat obserwuje wzmożone zainteresowanie wiankami na ślub. Jeszcze 3 lata temu były to pojedyncze zapytania, natomiast w trwającym sezonie 2014 jest ich kilkakrotnie więcej. Obecnie Panny Młode wybierają nie tylko wianki symetryczne i bardzo ułożone. Również dużym zainteresowaniem cieszą się wianki, jak prezentowane poniżej, z dużą asymetrią w formie, lub delikatne ozdoby na głowę wykonane na opasce.


6.  Na koniec jeszcze dwa przykłady naszyjników, nadających się zarówno na wykwintny bal jakim jest wesele jak i np. na baby shower lub wieczór panieński. Pierwsza propozycja to charakterystyczny naszyjnik z czarnych wywijanych drutów w połączeniu z kryształkami i żywymi kwiatami storczyka. Inna propozycja to subtelny i romantyczny naszyjnik z błękitnych kamieni i pojedynczych kwiatów czosnku, który nada blasku każdej szyi :)


Czy biżuteria ślubna z żywych kwiatów to przyszłość na polskich ślubach?
Myślę, że to kwestia czasu ponieważ Świat już zaczyna doceniać tego rodzaju małe dzieła sztuki, ich niepowtarzalność i oryginalność. Ich interesujące kształty i niecodzienne kolory. Ich powab i wdzięk.
Zapraszam do próbowania swoich sił w noszeniu oraz tworzeniu biżuterii kwiatowej.

Autor tekstu i wykonanie biżuterii z kwiatów: Hubert Lamański, Flower Land
www.flowerland.pl

Fotografie: Zebra Design, Rzeszów

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj