Trendy w biżuterii ślubnej 2012

Pierwotnie biżuteria była oznaką wysokiego statusu społecznego, ale pełniła również funkcje rytualne.

Szczególne znaczenie miała od zawsze biżuteria, którą przyozdabiano się do ceremonii zaślubin. Do jej wyrobu, oprócz elementów zwierzęcych, jak kły i kości, najczęściej wykorzystywano kamienie naturalne i szlachetne – rubin, turkus, lapis lazuli, a także najczystsze złoto.


Nie bez powodu zatem od kilku sezonów można zaobserwować w trendach biżuterii ślubnej swoisty powrót do przeszłości. Tej dalszej, ale także tej bliższej. Najsilniej wyróżniającymi się kierunkami są właśnie te wykorzystujące wszelkie kamienie naturalne, oraz retro.


Jedne z najciekawszych propozycji na rynku to najnowsze kolekcje YES Biżuterii – Nie Przeminęło Z Wiatrem, Kolekcja Wiktoriańska, czy Scarlett. To nie tylko piękne nazwy, odwołujące się do tradycji retro, są to przede wszystkim niezwykłe interpretacje historii, zamknięte w misternie wykonanych pierścionkach, kolczykach i przede wszystkim – naszyjnikach.


W tym sezonie należy zwrócić na nie szczególną uwagę, ponieważ są one zwiastunem kolejnego trendu – zastępowania całych kompletów biżuterii, pieczołowicie dobieranych do sukni ślubnej, jedynie okazałym naszyjnikiem, tzw. statement necklace. Najlepiej, jeśli łączy sięon z którymś z innych wiodących nurtów, np. wspomniany już wcześniej etniczny, czy wykorzystujący kamienie szlachetne.


Dla ceniących klasykę, wśród trendów związanych z modą ślubną, również znajdzie się coś interesującego. Na pewno nie będzie dla nikogo zaskoczeniem fakt, że klasyka zawsze się broni. Szczególnie, jeśli chodzi o perły, bursztyny, białe złoto, oraz stosunkowo niedawno włączoną w poczet klasyków – platynę. Również diamenty o szlachetnym szlifie, w połączeniu ze złotem, czy platyną będą doskonałym i zawsze modnym elementem ślubnego stroju. Tutaj istnieje pełna dowolność w wyborze wiodącego elementu ubioru, ważna jest jakość jego wykonania.

Znakiem naszych czasów jest to, że wiele trendów, nawet pozornie wykluczających się nawzajem, może istnieć obok siebie i całkiem nieźle ze sobą współgrać.


Tak jest również w wypadku biżuterii ślubnej na sezon 2012. Statement necklaces, czyli, wspomniane już, wyjątkowo duże i bogato zdobione naszyjniki, nie wyparły tych drobnych i dziewczęcych kompletów. Wręcz przeciwnie – jest to znakomicie widoczne nie tylko w biżuterii retro, ale także we współczesnych, minimalistycznych projektach.


Nie bójcie się zatem eksperymentować! Jeśli zaplanowaliście swoją ceremonię ślubną właśnie w tym roku, jesteście w wyjątkowo sprzyjającej sytuacji – trendy są dla przyszłych nowożeńców wyjątkowo łaskawe. Mając jednak tak szeroki wybór łatwo się pogubić, niech zatem przy wyborze biżuterii na ten wymarzony dzień, ostateczny głos ma rozsądek – liczy się przede wszystkim doświadczenie jubilera i jakość proponowanych przez niego produktów.

Autor (tekst i zdjęcia): Ekspert portalu abcslubu.pl YES
www.yes.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj