Biżuteria na ślub i na co dzień

Wybierając biżuterię ślubną, warto spojrzeć na nią przez pryzmat nie tylko zbliżającej się ceremonii, ale również pod kątem jej użyteczności na co dzień. Szczególnie gdy jej zakup okazuje się sporym wydatkiem.

Biżuteria odzwierciedleniem stylu Panny Młodej

Biżuteria jest jednym z najważniejszych dodatków do ślubnej kreacji. Podkreśla atuty urody Panny Młodej, a przede wszystkim – akcentuje wybrany styl. Bo to właśnie do stylu sukni i wesela oraz do osobowości i typu urody Panny Młodej biżuteria powinna być dobrana. Kolczyki boho, nijak będą się mieć do obcisłej syrenki, a perłowy naszyjnik nie będzie współgrał ze zwiewną rustykalną suknią. A to, co Panna Młoda założy na uroczystość ślubną, powinno mieć odzwierciedlenie w tym, co nosi na co dzień.

kolczyki ślubne, wiszące kolczykiWiszące kolczyki ślubne - Novia Blanca
Zdjęcia - Anna Cupczyńska

naczyjnik ślubnyKolczyki i naszyjnik - Yvette Jewelry
Zdjęcia - Black Tree Studio 

Uniwersalna biżuteria ślubna

Najbardziej klasyczna jest subtelna biżuteria wykonana ze srebra bądź białego złota. Minimalistyczne kolczyki z cyrkonią czy brylantem, dyskretny łańcuszek w wersji solo lub z zawieszką, delikatna bransoletka – tego typu ozdoby pasują każdej kobiecie. Choć proste, są niezwykle gustowne, a co ważne – są doskonałym uzupełnieniem zarówno codziennego stroju, jak i stylizacji na wielkie wyjście.

mocna biżuteria, bransoleta srebrnaBransoleta - Apart
Zdjęcia - Anna Cupczyńskawiszące kolczyki, kolczyki na ślub sutaszBiżuteria: po lewej - PiLLow Design, po prawej - Moccate
Zdjęcia - Atelier Pryzmat

Ale nie oznacza to wcale, że chcąc wybrać biżuterię ślubną, która posłuży nam również na co dzień, musimy ograniczyć się do stonowanych ozdób. Jeśli dopełnieniem naszego powszedniego ubioru jest biżuteria masywna, przyciągająca uwagę czy wręcz bogato zdobiona kolorowymi kamieniami szlachetnymi – nie należy postępować wbrew własnemu gustowi i specjalnie na ślub wybierać ozdoby w odmiennym stylu. Uniwersalna biżuteria ślubna to przede wszystkim taka, która odpowiada naszym indywidualnym preferencjom.

wiszące srebrne kolczyki na ślubBiżuteria - Moccate
Zdjęcia - Namysław Tomaka

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj