Idealna męska stylizacja ślubna?

Ślub, to niezwykłe wydarzenie w życiu każdej pary. Organizacja tego wydarzenia zazwyczaj absorbuje na wiele miesięcy.

Należy zadbać o wszystkie szczegóły, które stworzą niepowtarzalny nastrój w tym dniu i sprawią, że zapadnie on na długo w pamięci zarówno młodym, jak i zaproszonym gościom. Panny Młode zazwyczaj dużo wcześniej z wielką precyzją planują swój wyjątkowy ślubny look. Wszystko musi ze sobą współgrać - suknia, buty, fryzura, makijaż, bukiet … A Pan Młody?

meska stylizacja slubna, kolorowe muchyMucha i poszetka - Marthu
Zdjęcie - Happy Moments Studio

Nie zapominajmy, że dzień ślubu, to także specjalny dzień dla panów. Męskie stylizacje bywają równie oryginalne, jak stylizacje pań. Jak stworzyć idealną stylizację ślubną dla Panów? Garnitur to podstawa, ale to dodatki tworzą całość i bardzo często stają się brakującą kropką nad „i”. Na takie okazję jak ślub oraz wesele, najlepiej sprawdzają się muchy i poszetki. Dobierać je można dowolnie, obowiązuje tylko jedna zasada – mucha i poszetka powinny się różnić wzorem, bądź kolorem. Mucha może być gotowa, czyli taka, która nie wymaga samodzielnego wiązania lub właśnie klasyczna wiązana, którą Pan Młody może zawiązać sam w dowolny sposób. Co do kształtów, czy kolorów muszek, nie ma jednej obowiązującej ślubnej etykiety.

„Nasi klienci dobierają dodatki ślubne na dwa sposoby –
mówi Marta Urbaniak, właścicielka i pomysłodawczyni Marthu, pracowni i sklepu internetowego z muchami męskimi – pierwszy sposób to wybór muchy, która ma pasować do klimatu całej ceremonii lub po prostu do koloru butów czy bukietu Panny młodej. Staje się ona idealnie dopasowanym elementem całości. Jest też całkiem spora grupa Panów, którzy swój ślubny strój traktują w sposób indywidualny. Tworzą własne, oryginalne stylizacje. Ci klienci najczęściej wybieraj eleganckie klasyczne muchy w stonowanych kolorach oraz poszetki ręcznie obszywane. Całość wygląda zawsze bardzo elegancko. Duża część much, jakie wykonujemy na śluby, to właśnie zamówienia indywidualne. Chcemy, aby nasi klienci w tym dniu czuli się naprawdę wyjątkowo” – dodaje na koniec projektantka.

O czym warto pamiętać wybierając dodatki na ślub? Na pewno nie popełnimy gafy, jeżeli zapamiętamy, że poszetka to poszetka, a nie chusteczka i nosi się ją w brustaszy, czyli kieszonce garnituru. Butonierka to małe nacięcie w klapie garnituru i jest to miejsce gdzie wpinamy kwiaty lub specjalne piny. Mucha wiązana to taka, którą należy samodzielnie zawiązać. Mucha gotowa jest już fabrycznie zszyta i nie wymaga wiązania. Wystarczy ją jedynie zapiąć na kołnierzyku i gotowe :)

butonierka, pan mlody

Więcej much i poszetek Marthu znajdziecie w galerii poniżej, zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: Marthu
www.marthu.comOceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj